-
Sikeres évet zár a Videoton
A kihívások ellenére is jól teljesített a Videoton 2025-ben. A vállalat idén is 300 milliárd forintos árbevételt ért el, csakúgy mint tavaly. Széles Gábor úgy fogalmazott: több éve tart a gazdasági válság Európában, főként az autóiparban, ennek ellenére a Videoton "fantasztikus teljesítményt produkált" 2025-ben.
2025.12.15. -
Elismerés Sinkó Ottónak
Ünnepélyes keretek között adták át a „Székesfehérvár Gazdaságáért” díjat szerdán este a Hiemer-házban. A 2025-ös esztendő díjazottja Sinkó Ottó, a VIDEOTON Holding Zrt. vezérigazgatója, aki 34 éve dolgozik a legnagyobb magyar magántulajdonban lévő ipari vállalatcsoportnál.
2025.12.10. -
Együttműködés és
Együttműködési megállapodást kötött az Óbudai Alba Regia Karának Geoinformatikai Intézete és a 3D Geosolutions Hungary Kft., amelynek köszönhetően a hallgatók modern eszközök segítségével fejleszthetik tudásukat, majd a Kulturális és Innovációs Minisztérium valamint a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara által megvalósított vállalkozásismereti roadshow következett.
2025.12.04. -
Fejlesztések a Continestnél
Kedden délelőtt hivatalosan is átadták a Continest közel 50 millió forint saját forrásból megvalósult beruházását, az új festőüzemet, amely a lemezüzem, a lakatosüzem és az összeszerelő-üzem mellett a vállalat negyedik gyártási egysége, ahol hamarosan elindul a konténeralkatrészek professzionális, nagy kapacitású festése.
2025.12.02.
Jelentős elbocsátások várhatóak a Dunántúlon
A dunántúli regionális munkaügyi központok prognózisaiból az olvasható ki, hogy a következő hetekben főként a kisebb, elsősorban beszállítóként tevékenykedő cégeknél várhatók újabb, összességében jelentős leépítések, a legnagyobb mértékben továbbra is a közép-dunántúli régióban. Fokozza a problémát, hogy egyre több magyar vendégmunkást küldenek vissza Ausztriából.
2009.02.02. 09:12 |
A dunántúli regionális munkaügyi központok prognózisaiból az olvasható ki, hogy a következő hetekben főként a kisebb, elsősorban beszállítóként tevékenykedő cégeknél várhatók újabb, összességében jelentős leépítések, a legnagyobb mértékben továbbra is a közép-dunántúli régióban. Fokozza a problémát, hogy egyre több magyar vendégmunkást küldenek vissza Ausztriából.A kkv-k közül elsősorban az autóipari és gépipari beszállítók, a textilruházati, valamint a kereskedelmi cégek jelezték, hogy a korábbi létszámnak már nem tudnak munkát adni. Veszprém, Pápa, Székesfehérvár, Mór és Tatabánya térségében az elmúlt néhány hét során több tucat, 80-150 főt foglalkoztató cég jelentette be, hogy telephelybezárásra, illetve létszámcsökkentésre kényszerül.
A közép-dunántúli régióban egy hónap alatt közel ötezerrel nőtt a regisztrált munkanélküliek száma, jelenleg a három megyében csaknem nyolcezerrel többen vannak állás nélkül, mint egy évvel ezelőtt; becslések szerint az elbocsátottak, illetve az elbocsátandók közel harmada kölcsönzött munkaerő. Az állástalanok számát szaporítja, hogy a közszférában szintén elkezdődött, illetve folytatódott a leépítés.
A helyi munkaügyi kirendeltségek tájékoztatása szerint nincs olyan nap, hogy kisebb cégektől ne érkeznének tucatszám olyan dolgozók, akiknek a következő hetekben szűnik meg az állása. Tetézi a gondokat, hogy egyre több magyar munkavállalót küldenek haza Ausztriából.