Jégkorong: nem várt hideg zuhany, súlyos fehérvári vereség a Graz ellen

A Hydro Fehérvár AV19 jégkorongcsapata az ICEHL bajnoki pontvadászatán tegnap este a Graz legénységét fogadta, a győzelem reményével, elszántságával. Egy jó harmadot produkált a hazai csapat, ez pedig kevés volt.
2021.12.10. 21:39 |

Hydro Fehérvár AV19-Moser Medical Graz 99ers 2-6 (1-2, 1-1, 0-3)

Nem kezdődött jól az összecsapás a hazaiak részéről. Ugyanis nagyon kevés idő telt el a korong bedobása után, amikor a hazaiak játékosát, Shaw-t kiállították, mégpedig végleg. Ez pedig azt jelentette, hogy 5 percig emberhátrányba került a csapat. Amiből nagyon kevés idő telt el, 2 perc 17 másodperc hozta a vendégek gólját, Kirchschläger a kapuba bombázott és előnyhöz juttatta csapatát. Amikor kiegészült a hazai legénység, nagy offenzívába kezdett, sőt, másfél percre kettős emberelőnybe került. Amit nem sikerült kihasználni, de még maradt egy emberfór, amikor Hári a kapuba lőtt, és egyenlített a 13. percben. Támadás itt, támadás ott, a kapusok tették a dolgukat, de a 19. percben Ackered egy formás támadás végén a kapuba lőtt, 1-2, ennyi is maradt az első szakasz végére.

A középső játékrész nagy fehérvári fölényt hozott. A Hydro valósággal a kapujához szögezte ellenfelét, alig telt el 3 perc, amikor Mihály a kékvonalról a kapura lőtt, a korongja a kapu előtti tömegben utat talált a hálóba. A házigazda iparkodott rendesen, de egy buta technikai hiba – elcserélték magukat, aminek kiállítás lett a vége – törte meg a lendületüket, amikor újra felpörögtek, egy kósza grazi támadás közben a kapu előtt Sarauer akasztotta az ellenfelet, újabb emberhátrány lassította az igyekezetet. De ilyen a játék, Volán fölény ide, vagy oda, 46 másodperccel a vége előtt Kainz ért bele egy lövésbe, újra eredményes volt a Graz, így ismét az ő előnyükkel kezdődhetett az újabb pihenő.

A hazai nézők reménykedtek, a záró 20 percben marad a fehérvári fölény, és pontosabb játékkal jönnek majd a gólok is. Gól született a 44. percben, csak éppen nem a Fehérvár lőtte, hanem az ő védelmi hibájukat kihasználva Zusevics növelte a Graz előnyét. Úgy tűnt, a Hydro Fehérvár AV19 játékosai folyamatosan fáradtak el, a Moser Medical uralta a mérkőzést. Az 57. perc vége felé Kornakker lekorizott, hogy emberelőnyben a csapat szépítsen, de a csere után le sem tudott ülni a padra, amikora fehérvári csapat eladta a korongot, Gordon az üres kapuba lőtt. Visszajött a kapus, de 23 másodperc múlva Zusevics megszerezte második gólját, a fehérváriak pedig súlyos vereséget szenvedtek.
Ez ilyen nap volt, vasárnap lehet javítani a listavezető HK Olimpija ellen!

Jegyzőkönyv

Hydro Fehérvár AV19–Graz 99ers (osztrák) 2–6 (1–2, 1–1, 0–3)
Székesfehérvár, 1416 néző.  Vezette: Soós, Hronsky (szlovák), Váczi, Durmis (szlovák)
FEHÉRVÁR: Kornakker – Atkinson, Szabó Dániel (1)  / Fournier, T. Campbell (1)  / Reiter A., Horváth M. / Ambrus G. – Bartalis    (1),   Hári J. 1, Kuralt / Erdély Cs., Sarauer, Petan / Shaw, Jacobs, Terbócs / Magosi B., Rétfalvi (1),  Mihály Ákos 1. Edző: Kevin Constantine
GRAZ: Lundström – ACKERED      1 (1), Altmann / Kirchschläger, Boivin / Kernberger, Pfeffer – HJALMARSSON 1 (1),  Martin  (1), OGRAJENSEK   (3)  / GORDON 1 (1),  Schiechl  (1),  ZUSEVICS  2 / Grafenthin, Kainz 1,   Oberkofler (1)  / Krainz, Alagic, Ph. Maurer.      Edző:   Jens Gustafsson
Kapura lövések:  17–31
Gól – emberelőnyből:   3/1, ill. 5/2
Fegyelmi büntetések:  végleges kiállítás (Brady Shaw)
MESTERMÉRLEG
Kevin Constantine:  – Ostoba kiállításokat gyűjtöttünk be, ráadásul sokat, és a Graz ezt kihasználta. Ennél fegyelmezettebbnek kell lennünk, nem fér bele, hogy egyhuzamban öt percig emberhátrányban legyünk. Ennek ellenére voltak lehetőségeink, de még időre van szüksége a visszatérő játékosainknak, hogy formába lendüljenek, felvegyék a ritmust és kényelmesen mozogjanak az új formációkban.
Jens Gustafsson:  – Nagyban hasonlított a meccs a legutóbbira, amit a Fehérvár otthonában játszottunk, csak most a kulcsfontosságú pillanatokban betaláltunk. A döntetlen állásokról mi tudtunk előnybe kerülni, a harmadik harmadban pedig nagyon hamar sikerült kettőre növelni a különbséget. Uraltuk a semleges zónát, ezek jelentették a különbséget.