Jégkorong: elmaradt Hydro Fehérvár AV19 meccse, a Titánok erdélyi túrája

A Hydro Fehérvár AV19 jégkorongcsapata ma este mérkőzött volna az élbolyba tartozó HCB Südtirol Alperia csapatával, egyszerűbben az olasz Bolzano-val. Azonban a vasárnap reggeli, mérkőzés előtti kötelező tesztelés során több Hydro játékosnál pozitív mintát találtak.
2022.01.16. 18:10 |

A Liga döntött: elhalasztják a mérkőzést, de későbbi időpontban lejátsszák.A későbbi időpontról később döntenek.

A Fehérvár Titánok legényei három mérkőzésből álló erdélyi túrán tartózkodnak. Az első mérkőzésüket pénteken Brassóban vívták meg és 8-1 (2-1, 3-0, 3-0)-ra alulmaradtak. A fehérváriak gólját Kóger szerezte. A Titánok mestere, Anatoli Bogdanov szerint ellenfelük jól használta ki a helyzeteit, az emberelőnyös játékuk pedig lenyűgöző volt. Megmutatták fiainak, milyen az, amikor egy profi csapat áll ki egy junior együttes ellen. Sajnálta azon játékosait, akik igazi harcos oldalukat mutatták meg.

Egy nap múlva nagy meglepetésre alaposan megizzasztották a bajnoki listavezető Csíkszereda legénységét. Mert: SC Csíkszereda-Fehérvári Titánok 8-6 (2-2, 3-3, 3-1). A záró játékrészig egálos meccset játszottak az ifjak, sokat elmond az a tény, hogy a harmadik harmadban 28 perc kiállítást(!) fújtak ellenük, az emberelőnyöket pedig kihasználták a házigazdák. A fehérvári gólokat Dudkin, Ambrus Cs. (2), Mayer, Keceli-Mészáros és Jábor lőtték.

Anatoli Bogdanov, vezetőedző: „Nagyon büszke vagyok a játékosaimra azért, ahogyan az egész 60 percben játszottak egy ilyen kaliberű ellenfél ellen, amely tele van fantasztikus játékosokkal. Őszintén mondhatom, úgy érzem, hogy ma megloptak minket. Mindenki, aki látta a meccset tudja mi történt. Nehéz szavakat találni. A hat lőtt gól szép teljesítmény, többet érdemeltünk volna ennél."

A csapat hétfőn este Gyergyószentmiklóson zárja a túrát.