Jégkorong BL - a Hydro Fehérvár AV19 megszorongatta a címvédőt

A címvédő svéd Rögle az utolsó tíz percben tudta maga javára fordítani, és nyerte 2-1-re a házigazda Hydro Fehérvár AV19 elleni jégkorong Bajnokok Ligája-csoportmérkőzést a második forduló szombati játéknapján.

Hydro Fehérvár AV19-Rögle Ängelholm (svéd) 1-2 (0-0, 1-0, 0-2)

2022.09.03. 21:36 |

A címvédő nehezen nyert két napja Katowicében, míg a Fehérvár - amely 25 év után az első magyar induló a legrangosabb európai kupában - simán kikapott a végső győzelemre is esélyesnek tartott vendég Zürichtől.

A svédek erősen nyomtak az első harmadban, ám gólt nem sikerült ütniük, a hazaiak elvétve jutottak el a lövésig is. A folytatásban már támadásra is jutott ereje a Volánnak, és a 28. percben Patrick Newell révén egy kipattanóból megszerezték a vezetést. Szinte felrobbant az örömtől a színültig telt ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok. Ebben a szakaszban is hiába játszott mezőnyfölényben a sokkal esélyesebb Rögle, nem tudta feltörni a kiváló védelmet.

A harmadik felvonás elején Magosi Bálint palánkra lökésért kapott 5+10 perc büntetést, de ezzel még nem tudott élni a skandináv alakulat, viszont az 52. percben a kiugró Michael Kapla egyenlített. Ekkor is nyomasztó volt a vendégek fölénye, és végül az 57. percben a Rögle 18 esztendős osztrák csatára, Marco Kasper - akinek NHL-es játékjogát idén foglalta le az előkelő nyolcadik helyen a Detroit Red Wings - éles szögből beütötte a győztes találatot.

A csoport másik mérkőzésén a lengyel Katowice meglepetésre hosszabbításban legyőzte a vendég Zürichet.