Jégkorong: az első harmadban veszítettek el a mérkőzést a Titánok Diósgyőrben

Diósgyőrbe utazott a Fehérvári Titánok csapata szerda este, hogy a DVTK Jegesmedvék korábban sokkal szebb napokat látott társulata ellen próbáljon szerencsét. Ebben a szezonban eddig „lefagytak” a Jegesmedvék, de ők voltak így is az esélyesebbek. Ezúttal éltek is az esélyükkel…
2021.12.29. 08:24 |

DVTK Jegesmedvék-Fehérvári Titánok 6:3 (3:0, 1:1, 2:2)

Az eredményből látható, hogy már az első harmadban eldőlt minden. Három gólos hátrány nem ledolgozhatatlan a hátralévő 40 percben, de… A fiatalok meg is tettek mindent ennek érdekében, a következő 2x20 percet döntetlennel hozták le, de ez persze kevés volt.

Megfogyatkozva bár, de törve nem jött a távolba az ifjak csapata, ugyanis betegséghullám söpört végig az együttesen, nem kevesebb, mint hét(!) játékosukat kellett nélkülözniük. Az első harmadban egy perc sem telt el, és gólt szerezhettek volna a Titánok, Feketével szabálytalankodtak, kimaradt a lehetőség. A 4. percben Walker vezetéshez juttatta a házigazdákat, majd Kiss és Galanisz is betalált, nagy lett hát a hátrány. Szünet után Szirányi hizlalta tovább a DVTK vezetésének a nagyságát, Ambrus szépített. Az utolsó 20 perc Jegesmedvék találattal kezdődött Vojtkó révén, utána Dudkin szerezte saját első, a Titánok második találatát. Ezt követően Mayer megszerezte élete első Erste Liga gólját, máris szebben nézett ki az 5-3. Később Walker is betalált még ott, két harmadban nagyot küzdött a csapat, ezért dicséretet érdemel, kár az első felvonásért.

Arany Máté, megbízott vezetőedző: „A mérkőzés második felében játszottunk úgy, ahogyan ez a csapat tud. A kezdés után indiszponált hokit játszottunk, nem mentek a passzok, nem azt a struktúrált jégkorongot játszottuk, amiben az idő múlásával egyre jobbak és jobbak lettünk. Ez a DVTK egy olyan csapat, amely, ha hibázunk, ki is használja azt. A meccs második felében a saját hokinkat kezdtük el játszani, egyre többet lett nálunk a korong, azzal pedig egyértelműen veszélyesebbek voltunk. Megdolgoztunk a gólokért, amiket szereztünk. Nagy dicséret a Jegesmedvék kapusának. A mérkőzés második felében többször is előfordult, hogy annyira nyílt volt a meccs, hogy mindkét oldalra fordulhatott volna a végeredmény. Ma a Miskolc nyert, gratulálok nekik!”

A csapat Szeles (Gáspár) – Reiter, Mingazov, Dolinar, Farkas, Astrakhantsev, Molnár, Kóger, Nochta, Dudkin, Lundin, Grin, Nagy, Fekete, Ambrus Cs., Mayer, Alapi, Dézsi, Jábor, Szabó Cs., Rózsahegyi összeállításban játszott.

Forrás: titánok.hu