Jégkorong: a túlórában lőtt győztes találattal nyert a Hydro Fehérvár AV19

Jégkorong: A tabella 2. helyén áló Hydro Fehérvár AV19 a 11. helyezett HC Pusterial Wölfe együttesét fogadta a Raktár utcában. A mérkőzés nem dőlt el 60 perc alatt, a hosszabbításban a Volán legénysége szerezte a győztes találatot.
2021.11.06. 07:20 |

Hydro Fehérvár AV19- HC Pusterial Wölfe 5-4 (1-1, 2-1, 1-2, 1-0) – hosszabbítás után

A nyolc meccs óta nyeretlen Pustertal Wölfe kezdte jobban a találkozót, a 8. percben Shane Hanna megszerezte a vezetést (0–1). A fehérváriak Anze Kuralt révén már az első harmadban egyenlítettek (1–0), sőt a második játékrész elején Mihály Ákos góljával fordítottak (2–1). Csakhogy a válasz szinte rögtön érkezett, Dante Hannoun egalizált. A záró felvonásnak mégis a Fehérvár vághatott neki előnnyel, Andrew Sarauer talált be (3–2). Jakob Stukel már a játékrész első percében egyenlített, de két perc sem kellett ahhoz, hogy Kuraltnak köszönhetően a Fehérvár ismét előnyhöz jusson (4–3). A vetélytársnak mindazonáltal ennél is kevesebb időre volt szüksége ahhoz, hogy ismét egálra módosítsa az eredményt – Matthias Mantinger szerzett gólt (4–4).

Ez az állás a harmad végéig megmaradt, így jöhetett a hosszabbítás, amelyben Sarauer találata döntött. A Fehérvár tehát 5–4-es sikert ért el, és jelenleg a tabella második helyén áll.

A Hydro csapata Kornakker (Tirronen) - Fournier, Campbell, Erdély, Sarauer, Petan - Horváth, Szabó, Shaw, Jacobs, Kuralt - Atkinson, Dobmayer, Magosi, Németh, Mihály - Ambrus, Rétfalvi összeállításban nyert, és továbbra is második a tabellán.