Jégkorong: a Hydro Fehérvár AV19 sorozatban negyedik vereségét szenvedte el

A pénteki Salzburg elleni hosszabbításos vereséget követően vasárnap a távoli Klagenfurtba utazott a Hydro Fehérvár AV19 jégkorongcsapata, hogy megszakítsa addigi, három mérkőzésből álló negatív sorozatát. De ez nem sikerült, a társaság elkönyvelhette sorozatban a negyedik verségét. A Klagenfurt együttese pedig megszerezte zsinórban a negyedik győzelmét.
2021.11.28. 20:29 |

Klagenfurter AC-Hydro Fehérvár AV19 3-1 (0-0, 1-0, 2-1)

Mindennek lehetett mondani, csak gondtalan „kirándulásnak” nem a fehérváriak vasárnapi mérkőzését. A hazaiak ugyanis a legtöbbször nyerték meg eddig a Ligát, így a legjobbak közé tartoznak. Annak ellenére is, hogy jelenleg nincsenek az élbolyban. A fehérváriak igen, nagyon sokáig álltak az első, vagy a második helyen. Az elmúlt hetekben nem ment nekik annak ellenére sem, hogy vereségeik között volt hosszabbításos is, ami legalább egy pontot jelentett. A vasárnapi mérkőzés után nem járt nekik pont, mert a rendes játékidőben maradtak alul.

Az első harmadban sokat korcsolyáztak a játékosok, jöttek a lövések mindkét kapura, de a hálóőrök a helyükön voltak, így nem született gól. A középső 20 percben, a 35.-ben Witting talált be, és ezzel az egy gólos hazai előnnyel mehettek a csapatok pihenőre. Amely után 3 és fél perccel Shaw kiegyenlítette a Hydro hátrányát. Az 51. percig örülhettek az egál állásnak, ekkor Fraser hervasztotta a vendégek reményét, 2-1. A végén az Alba lehozta a kapusát, de 13 másodperccel a vége előtt Koch betalált az üres kapuba, nyert a Klagenfurt.

A Hydro Fehérvár AV19 visszacsúszott a negyedik helyre, december 3-án a Raktár utcában a Znojmo ellen lehet javítani!