Jégkorong: a Fehérvári Titánok először nyertek a Győr csapata ellen a szezonban

A Fehérvári Titánok jégkorongozói az Erste Ligában az UNI Győr ETO KC legénységét fogadták a Raktár utcában. Amolyan „előjátékként” az esti Hydro Fehérvár AV19-HK Olimpija Ljubljana ICE HC csata előtt. A fehérvári fiatalok először győztek a Győr ellen.
2022.02.04. 19:50 |

Fehérvári Titánok-UNI Győr ETO KC 4-3 (2-0, 0-2, 2-1)

Jól kezdtek a hazai játékosok, hiszen az első 20 percet megnyugtató, kétgólos előnnyel zárták. A 11. percben Fekete, a 14. percben Lundin volt eredményes. A második 20 percben újabb két gól esett, de ez idegesítő volt a házigazdák számára, mert egyenlítette az ETO, és odalett a megnyugtató előny. A 24. percben Kmec szépített, a harmincadikban Turbucz egyenlített.

A záró harmadban, az 52. perc végére újabb nyugtató jött, két gólnak örvendezhettek a fehérvári hívek. Az 50. perc végefelé Reiter szerzett újra vezetést, majd néhány másodperc múlva Keceli-Mészáros növelte az előnyt. De még nem volt vége! Nem egészen 2 perc múlva Schmál hozta közelebb az ETO KC-t. De már nem változott az eredmény, a végén a Győr lehozta a kapusát, de sem ők nem tudtak élni az emberelőnnyel, sem a hazaiak nem tudták bevenni az üres kaput!

A Titánok csapata Sági – Kmec, Tornyai, Dézsi, Schmál, Turbucz, Bukor, Vas, Bödök, Czakó, Szlama, Lendák, Léránt, Madácsi, Páterka, Szalma, Kováts, Mesterházy, Majoross, Nagy, Odnoga összeállításban érte el el a sikert.

Anatoli Bogadnov, vezetőedző: „A három pont mindig jól jön és ad némi magabiztosságot is a tavaszi mérkőzésekre. Ma jól mentünk és rövid volt a padunk, így fejben jobban ott kellett lennünk. Két szép előnyös gólt szereztünk, utána kicsit elengedtük a meccset és a két frusztráló kiállítás után máris 2:2 volt az állás. A harmadik harmad a karakterről szólt, a mi csapatunk pedig megmutatta a magáét. Megvoltak a helyzeteink, amivel éltünk is és azt gondolom megérdemeltük a győzelmet."