Jégkorong: A Debrecen nyerte meg a Magyar Kupát Székesfehérváron!

Vasárnap a bronzmérkőzés és a kupadöntő volt hivatott dönteni a Magyar Kupa helyezéseiről a négyes döntő hétvégéjén. Az FTC-Telekom és a DEAC örülhetett a győzelme után, előbbi a bronzérmet vihette haza, a DEAC pedig a kupát emelhette a magasba.
2022.01.23. 20:29 |

Először a bronzmérkőzést rendezték a Raktár utcában az előző napi két vesztes, az FTC-Telekom és a DVTK Jegesmedvék csapatai között. Nagy csata végén a fővárosiak örülhettek, miután 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)-re nyertek. A gólokat Boczanov, Tóth, Somogyi és Tamminen, illetve Seto, Elgestal és Wehrs szerezték. A Jegesmedvék legénysége 2-1-re és 3-2-re is vezetett, a Fradi még kétszer válaszolni, és nyerni tudott.

A döntő előtt nagy volt a várakozás azt tekintve, hogy ki nyer ma? A hazai pálya és a magasabb osztály a Hydro Fehérvár AV19 mellett szólt. Csakhogy:

Hydro Fehérvár AV19-DEAC 3:4 (0:2, 1:1, 2:1).

A hazai szurkolók hangja ahogy teltek a percek, fokozatosan halkult, a civis városból érkezettekké meg erősödött. Ennek oka: előbb Spirko (10. perc), aztán Kuleshov (16. perc) piszkált bele egy lövésbe, és a korong Tirronen kapujába pattant. Hideg zuhany volt ez! Hát még amikor a 24. perc elején Novotny gólja után 0-3 állt az eredményjelzőn!

A Debrecen csattanós választ adott az ICE HL-nek az Erste Liga nevében!

Van innen visszaút? Úgy tűnt, hogy van! A 30. percben ismét az ifjú Németh lőtt gólt, majd a záró harmadban négy perc alatt két hazai találattal (45. és 49. perc), Erdély és Petan révén egyenlített a Hydro! Beindultak a házigazdák nagy nyomást helyeztek a debreceni kapura, de Hetényi (aki Fehérváron korábban szép éveket töltött) minden lehetségest, és időnként lehetetlent is védett. Az 58. perc elején Sági újra vezetéshez juttatta a DEAC csapatát. De még mindig nem volt vége! A debreceniek nem bírták a nyomást, kiállítás kiállítást követett, így az utolsó 1 perc 5 másodpercben az AV19 6 támadóval 3 védő ellen támadhatott! Ilyet is ritkán látni. Miként azt is, hogy a csapat nem tudta kihasználni ezt a fórt, hiába, ott volt Hetényi, nyert a Debrecen. A végén a hazai szurkolók is megtapsolták a volt kapusukat, a DEAC jelenlegi hálóőrét.

Ritkán látható, élvezetes mérkőzés szemtanúja lehetett a nagyérdemű a helyszínen, miként a televízió előtt ülő nézők is. Akik most láttak először jégkorongmérkőzést, azok bizonyára szeretni fogják ezt a sportágat. El kell ismerni, hogy a Hydro Fehérvár AV19 minden energiáját mozgósította a siker érdekében, de a döntő napja a DEAC napja volt!