Jászberényben is simán verte a sereghajtót az Alba Fehérvár

Másodszor játszott a fehérvári kosárcsapat a jászberényivel, és idegenben sem jelentett gondot a bajnokságban még nyeretlen ellenfél legyőzése. Az Alba egyik negyedben sem engedett húsz pontot sem a hazaiaknak, és bár nem támadott ellenállhatatlanul, így is az esélyeknek megfelelő magabiztos győzelmet aratott.
2021.01.16. 19:37 |

A szerdai, fehérvári meccsen az első negyedben döntött az Alba, utána nem játszott jól. Javulást kért és ígért ebben Forray Gábor, de Jászberényben nem kezdtek jól a fehérváriak, bár az első percekben még vezettek. Lukács zsákolása után azonban Primorac pontjaival fordított a JKSE és kevés kosarat szerzett az Alba. Lukácsnak szerencsére jól ment, ezt triplája is igazolta, és a negyed hajárjában a Fehérváron hibázni képtelen Davis is betalált kintről. Williams révén tartotta a lépést a hazai csapat, a Fehérvár hatékonysága nem volt az igazi, három ponttal vezetett tíz perc után.

Kicsit nyílt az olló a második negyed elején (17-25), két és fél perc után időt is kért a hazaiak edzője. Hiába, a lepattanókban is jeleskedő Ahmad kosarával meglett a közte tíz. A védekezés javult, a dobásmutató egy ideig nem igazán, kintről négy rossz kísérlet után jött újabb kosár, Vojvoda révén. Ettől beindult a gép, Turner és Takács Milán is jól célzott, már tizenöttel ment az Alba. Ez megmaradt a szünetig, a második játékrészben huszonöt pontot dobott a fehérvári csapat.

Lukács Norbert elérte a tíz pontot, Davis is belelendült, de legalább ennyire fontos volt, hogy hátul szigorú volt az Alba. A harmadik negyedben öt perc alatt csak három pontig jutott a Jászberény, úgy is húsz lett a különbség, hogy a vendégek sem szórták meg magukat. Vojvoda triplájával 54-31-re is vezettek, közben előfordult, hogy Lukács, Takács és Omenaka egyszerre volt pályán. Ebben a negyedben csak nyolc pontot engedett ellenfelének a Forray-csapat, magabiztosan hozva a kötelezőt.

A negyedikben ellenben jobban kezdtek a hazaiak, az Alba négy triplája is lejött. A fele eltelt a negyednek úgy, hogy alig volt fehérvári kosár, de sokkal szorosabb azért nem lett a meccs. Curry ezen a meccsen sem játszott, Csorvási és Markovics is keveset. A center kosarával lett megint húsz az előny, Vojoda ötödik gólpasszát osztotta ki. Bejött Kass és Awogbemi is, vagyis ahogy várható volt, a sereghajtó elleni két mérkőzésen nem hajtotta csapágyasra kulcsembereit az Alba edzője. A hazai tizenöt után ezúttal tizennyolccal nyert a favorit. Jövő héten sokkal keményebb erőpróbák jönnek, a Sopronnal játszik kétszer a Fehérvár.

Jászberényi KSE - Alba Fehérvár 54-72 (15-18, 13-25, 9-16, 17-13)

Alba: Turner 15/3, Vojvoda 12/6, Lukács 13/3, Davis 11/3, Ahmad 7. Csere: Takács Mi. 5/3, Omenaka 4, Markovics, Csorvási 2, Kass B. 3, Awogbemi.