-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Vargha Tamás és Törő Gábor képviselheti Székesfehérvárt az Országgyűlésben
Székesfehérváron a részvétel az országos átlag fölött volt most is.
„Nem számolgattunk előre, hanem dolgoztunk keményen az elmúlt hetekben, hónapokban, ez a munka érett be. Köszönöm szépen a székesfehérváriaknak, hogy bíznak bennünk, úgy érzik, hogy jó úton járunk, hogy ezt az elmúlt négy, illetve nyolc éves munkát érdemesnek tartották arra, hogy folytassuk. A cél, hogy a következő négy évben is léphessünk egyet előre. 1990 óta nem volt még ilyen, hogy egy hivatalban lévő kormány sorozatban egy harmadik ciklust kapott volna, a felhatalmazás is igen magas, hiszen magas részvételi arány mellett sikerült győznünk. Ez a nagy felhatalmazás arra kell, hogy sarkaljon minket, hogy szerényen és alázatosan folytassuk a munkát. Fontos üzenete van a győzelemnek, mind Magyarország polgárai, mind az ellenzék, mind Európa számára.” - fogalmazott Székesfehérvár újraválasztott országgyűlési képviselője, Vargha Tamás.
"Bebizonyosodott, hogy Magyarország polgárai saját sorsukról maguk szeretnének dönteni. Köszönjük, hogy ilyen sokan elmentek szavazni, ezzel nagyon erős legitimációt adva a következő országgyűlésnek. Külön köszönöm azoknak, akik a kormánypártokra adták voksaikat. Ma közösen megmutattuk, hogy nekünk Magyarország az első!" - írta Facebok oldalán Törő Gábor.
Szerénység, szorgalom
A város közössége megint bizalmáról biztosított bennünket. Az elmúlt években is mindent megtettünk, hogy élni tudjunk ezzel a bizalommal Fehérvár fejlődésének érdekében a kormány segítségével. Ehhez miniszterelnök úrtól minden segítséget megkapott a város, hiszen Fehérvár soha nem kapott annyi fejlesztési forrást, mint az előző években – mondta Cser-Palkovics András Székesfehérvár polgármestere, majd gratulált Vargha Tamásnak és Törő Gábornak a győzelemhez.
Fejér megye 1. számú választókerületében 97,3 százalékos feldolgozottságnál a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint az egyéni jelöltek sorrendje a következő:
1. Vargha Tamás (FIDESZ-KDNP) - 47,72 százalék, 21 106 szavazat
2. Ráczné Földi Judit (DK) - 30,59 százalék, 13 528 szavazat
3. Tóth Nóra Timea (JOBBIK) - 13,83 százalék, 6117 szavazat
4. Rákosi Judit (LMP) - 5,88 százalék, 2601 szavazat
5. Vágner Olivér (CSP) - 0,71 százalék, 315 szavazat
6. Erdős Ferenc (MUNKÁSPÁRT) - 0,55 százalék, 245 szavazat
7. Botos Gergő (MIÉP) - 0,26 százalék, 114 szavazat
8. Bertók-Varga Viktória (MEDETE PÁRT) - 0,21 százalék, 92 szavazat
9. Bernáth Anett (ÖSSZEFOGÁS PÁRT) - 0,17 százalék, 76 szavazat
10. Lakatos Viktor (EMMO) - 0,07 százalék, 31 szavazat
11. Pintér András Gábor (MOMENTUM) - Visszalépett/visszavonva
Jávor Judit (MODERN MAGYARORSZÁG MOZGALOM) - Visszalépett/visszavonva
Fejér megye 2. számú választókerületében 98,88 százalékos feldolgozottságnál a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint az egyéni jelöltek sorrendje a következő:
1. Törő Gábor (FIDESZ-KDNP) - 54,30 százalék, 26 509 szavazat
2. Fazakas Attila (JOBBIK) - 28,39 százalék, 13 861 szavazat
3. Horváth András (MSZP-PÁRBESZÉD) - 9,46 százalék, 4618 szavazat
4. Perneczky László (LMP) - 4,16 százalék, 2032 szavazat
5. Tóth Péter (MOMENTUM) - 1,89 százalék, 924 szavazat
6. Takácsné Vágó Viktória (CSP) - 0,70 százalék, 343 szavazat
7. Veres Péter (MUNKÁSPÁRT) - 0,54 százalék, 262 szavazat
8. Kotsis Dóra (MEDETE PÁRT) - 0,29 százalék, 144 szavazat
9. Vágó Csaba (ÖSSZEFOGÁS PÁRT) - 0,15 százalék, 72 szavazat
10. Pusztai Zoltán (MISZEP) - 0,11 százalék, 54 szavazat