-
Megnyílt a Rajzos
A Juhász Gyula utca 2. szám alatt, a korábbi farmerbolt helyén hivatalosan is megnyílt Székesfehérvár legújabb kultúrkávézója. A Rajzos fantázianevű kávézó és bár élőzenével, beatbox-szal, improvizációs színházzal, könyvbemutatókkal, felolvasóestekkel és számos más kulturális programmal várja majd vendégeit.
2026.03.13. -
Drónverseny középiskolásoknak
A résztvevő csapatok négy hónapnyi felkészülése és gyakorlása után a pénteki elődöntővel megkezdődött az ország első középiskolai drónversenye. Az Alcoa Keréktermék Gyár és az Alba Innovár Digitális Élményközpont által szervezett különleges versenyen komoly izgalmak várták a résztvevő középiskolásokat.
2026.03.13. -
Új köztéri óra a Belvárosban
Új köztéri alkotással gazdagodott Székesfehérvár Belvárosa. Pénteken délután avatták fel azt a köztéri órát, amelyet Kovács András órásmester Ecsedi Mária képzőművésszel és Diós Tibor kovácsmesterrel közösen készített. A Fő utcán, a Vörösmarty Színház mellett álló míves szerkezet mostantól éjjel-nappal jól láthatóan mutatja a pontos időt.
2026.03.13. -
1848 méter futás
Immár harmadik alkalommal rendezték meg a történelmi váltófutást a Bugát Pál Technikum szervezésében. Az 1848 méteres távot hatfős váltócsapatokkal teljesítették az iskolák a Bregyó közi Regionális Atlétikai Központ rekortán pályáján. Az első helyet a fiúknál és a lányoknál is a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikum csapata szerezte meg.
2026.03.13.
Toros Nap lesz szombaton - Feketehegy-Szárazrét lakóit várják a rendezvényre
Toros torkoskodásra várják szombaton Feketehegy-Szárazrét lakóit a közösségi házban. Pecsenye, hurka, kolbász, toros leves és káposzta készül: a disznótoros finomságok elkészítését nemcsak nézni, majd megkóstolni lehet, de szorgos kezeket is várnak a szervezők.
2019.02.22. 07:31 |
Másodszor rendezik meg a Feketehegy-Szárazréti Toros Napot február 23-án, szombaton. Korán reggel érkezik a böllér, majd elkezdik az alapanyagok feldolgozását, amihez örömmel fogadják a szorgos kezeket.
A pecsenyesütés után kolbászt és hurkát is töltenek, a toros levest 13 óra körül szolgálják fel, majd a sülteket és a házi toros káposztát is megkóstolhatják a vendégek. A hagyományőrző napon Unyi József zenél a résztvevőknek.
A városrész lakói karszalagot, valamint étel- és italjegyet kapnak a lakcímkártyák felmutatására, ezért a szervezők kérik: a családok ne hagyják otthon a kis dokumentumot. A munkálatokban való részvételre Szigli István önkormányzati képviselőnél a 70/600-7792-es telefonszámon lehet jelentkezni.