-
Március 15 Fehérváron
Március 15-én városunk főterén megelevenedik a történelem: az ünnepi utcaszínházi előadás megidézi az 1848-as forradalom hőseit, akik nemcsak kimondták a szabadságot, hanem készek voltak áldozatot is hozni érte. A produkciót két alkalommal, 10 és 16 órakor láthatja a közönség. Az ünnepi események másik helyszíne a Zichy liget lesz.
2026.03.06. -
Polgármesteri találkozó a nemzetiségi önkormányzatok vezetőivel
A Városházán találkozott a városban működő nemzetiségi önkormányzatok vezetőivel Székesfehérvár polgármestere. A hagyományos, éves egyeztetésen a görög, a horvát, a lengyel, a német, az örmény, a roma, a szerb és az ukrán nemzetiségek fehérvári képviselői vettek részt.
2026.03.05. -
Akik szívünkben hordozták a nemzetet
Utcaszínházi előadással ünnepel Székesfehérvár március 15-én. A műsor megidézi a forradalom hőseit, akik nemcsak kimondták a szabadságot, hanem készek voltak áldozatot is hozni érte.
2026.03.06. -
Nyílt nap a kórházban
Nyílt napot szervez március 20-án a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház, amelyre általános iskolás diákok jelentkezését várják. A résztvevők szimulációs körülmények között ismerkedhetnek meg a kórházi munka különböző területeivel.
2026.03.06.
Ismét szúnyogírtás volt kedden este Székesfehérváron
Szúnyogirtás volt kedden késő délután Székesfehérváron. Az önkormányzat minden évben kiemelten kezeli a permetezést, tavaly egy velencei tó környéki cég idén pedig az a szegedi vállalkozó végezte az irtást aki 2003-ban. A légi irtáshoz Mosquitos 1 ULV-t a földi permetezéshez Reslin Premium-ot használt a vállalkozó -olvasható a Fehérvár Televízió honlapján. Egyik szer sem veszélyes emberre és melegvérű állatokra, a méhekre azonban igen. A cég tekintettel volt a nyári rendezvényekre is így a belváros területe fölötti légtérben este nyolc előtt permeteztek a gépek.
2005.08.03. 09:09 |
Szúnyogirtás volt kedden késő délután Székesfehérváron. Az önkormányzat minden évben kiemelten kezeli a permetezést, tavaly egy velencei tó környéki cég idén pedig az a szegedi vállalkozó végezte az irtást aki 2003-ban. A légi irtáshoz Mosquitos 1 ULV-t a földi permetezéshez Reslin Premium-ot használt a vállalkozó -olvasható a Fehérvár Televízió honlapján. Egyik szer sem veszélyes emberre és melegvérű állatokra, a méhekre azonban igen. A cég tekintettel volt a nyári rendezvényekre is így a belváros területe fölötti légtérben este nyolc előtt permeteztek a gépek.A Velencei-tó környékén eddig kétszer végeztek szúnyoggyérítést és egyszer kémiai irtást a déli parton Gárdony és Agárd területén. A nyár hátralévő részében pedig még kétszer gyérítik az állományt. A Fehérvár Televízió híradója által megkérdezett nyaralók fele számolt be arról, hogy sok szúnyog van a tóparton, a másik fele szerint nem több, mint az elmúlt években.