-
XI. Újszövetség Maraton
A hagyományokhoz híven idén 11. alkalommal rendezte meg a Vörösmarty Színház az Újszövetség Maratont. A négy evangéliumból gondosan összefésült szövegrészek olvasásával Jézus életét idézték meg a fehérváriak advent első vasárnapján. A felolvasások között a Vox Mirabilis kórus lépett színpadra és a Székesfehérvári Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium diákjai adtak kis koncerteket.
2023.12.03. -
Jankovich Ferencre emlékeznek
Jankovich Ferenc Kossuth-díjas íróra, költőre emlékeznek a Vörösmarty Mihály Könyvtár Széna téri Tagkönyvtárában. Az esemény 2023. december 4-én, hétfőn 17.00 órakor kezdődik.
2023.12.03. -
Megyei Szavalóverseny
A Vörösmarty Mihály Általános Iskola évek óta ad otthont a Megyei Szavalóversenynek. A diákok több fordulót követően szakmai zsűri előtt mérettethették meg magukat a döntőben.
2023.12.01. -
Jézus 33 tanítványa
A Szent István Művelődési Házban mutatták be Schattmann Ferenc, Jézus 33 tanítványa- Papi életutak a 20. század második feléből című könyvét.
2023.12.01.
Ismét Szent Mihály-napi családi esemény lesz Szárazréten

Délután két órától várja a családokat a Közösségi Központ – Feketehegy-Szárazréti Kultúrudvar szeptember 30-án, szombaton.
A gyerekek mellett minden bizonnyal jól szórakoznak majd a szülők is a Kiskalász duó négy órakor kezdődő koncertjén. A duó – Varga Bori és Sántha Gábor, a Kiskalász zenekar alapító tagjai, szerzőpárosa – nagy figyelmet fordít az igényes megszólalásra, csak saját maguk által megzenésített verseket, illetve saját szövegre született dalokat játszik a közönség örömére.
A zenészek mellett táncosok is a nézők elé lépnek: 17.20-kor a MissCsipop Dance csoportjai az idei évben tanult koreográfiákból mutatnak be egy összeállítást, majd 17.40-től a közösségi házban működő Szárazréti Fürge Lábak Tánccsoport adja elő műsorát.
Este hatkor egy jól ismert előadó érkezik a színpadra: Hevesi Tamást hallhatja a közönség. A zenész előbb a Névtelen Nulla zenekarral aratott sikereket, utcazenészként bejárta a világot, majd szólókarrierbe kezdett. Az Ezt egy életen át kell játszani című dala igazi sláger, az azonos címet viselő album platinalemez lett. A sydneyi olimpia évében Sydney felé című dala az olimpiai csapat indulója volt.
A gyerekeket este hatig sok játék is várja majd: lesz szabadulószoba, népi játszó régi edényekkel és terményekkel – kukoricával, búzával, árpával és zabbal –; emellett egy vadnyugati ügyességi játszóparkban is próbára tehetik magukat. Aki szeretné, különleges hajfonást vagy kontyot is kérhet magának.
Részletes program:
16.00 A Kiskalász Duó gyerekkoncertje
17.20 MissCsipop Dance
17.40 Szárazréti Fürge Lábak Tánccsoport
18.00 Szigli István önkormányzati képviselő köszöntője
18.00 Hevesi Tamás
14.00–18.00 Gyerekprogramok: szabadulószoba, népi játszó régi edényekkel és terményekkel – kukoricával, búzával, árpával, zabbal, magokkal –, vadnyugati ügyességi játszópark, hajfonás és kontykészítés