Ismét magyar bajnoki címet szerzett a Fehérvár Rugby Club utánpótlás női csapata

Vasárnap rendezték a Köfém rögbi pályán az olimpiai női rögbi bajnokság nyolcadik, egyben éremosztó fordulóját, továbbá a 2018. év legjobb játékosainak is itt adták át a díjakat. Az esemény egyben az új - Telenor által építtetett - fedett lelátó avatóünnepsége is volt.
2019.06.03. 10:12 |

A tornarendszerű nyolc fordulós magyar bajnokságban hatodik alkalommal sikerült az első helyet megszerezniük a fehérvári hölgyeknek, ezzel a győzelemmel negyedik alkalommal került az utánpótlás magyar bajnoki cím Fehérvárra.

A bajnokcsapat tagjai: Kiss Virág, Nagy Dóra, Kiss Mercédesz, Takács Katalin, Oláh Dorottya, Völgyi Virág, Pintér Viktória, Jakubecz Lili.

A három legjobb játékos címből kettő Fehérvárra került: U16-ban Kiss Virág, míg az U 18-as korosztályban Oláh Dorottya szerezte meg a kitüntető címet.

A versenyszabály értelmében az utánpótlás játékosok „feljátszhatnak” a női bajnokságban, Kiss Virág, Kiss Mercédesz és Oláh Dorottya nagy lendületet hozott a női csapat játékába a 2019-20-as bajnoki évadban már valamennyi mérkőzésüket a női első csapatban játsszák, amely két év „gyengélkedést” követően sikeresen felkapaszkodott a dobogó harmadik fokára. A bronzérmes csapat névsora: Geringer Nikolett, Geringer Vivien, Mezősi Zora Lili, Kis Viktória, valamint a válogatott játékosok Sándor Sára, Veiland Fruzsina, Pap Helga, Kiss Virág, Kiss Mercédesz és Oláh Dorottya.

A fényképeket Krausz Gabriella (csapatkép) és Szűcs István Róbert készítették.