-
Köztéri sakkasztalok Fehérváron
Székesfehérváron korábban is nagy népszerűségnek örvendtek a közterületeken elhelyezett sakkasztalok, így a tavalyi hat közösségi asztal telepítését követően idén újabb helyszínekre került és kerül sakktáblaasztal a város különböző pontjain.
2026.06.25. -
Szurkolói ankét
A rekkenő hőség ellenére szép számban érkeztek a drukkerek a Videoton FC Fehérvár ankétjára kedden délután. A szimpatizánsok többek között a tulajdonosi pályázat jelenlegi állásáról, a következő szezon céljairól, az utánpótlás helyzetéről és az edzőmeccsek látogathatóságáról is kérdezték a klubvezetőket.
2026.06.23. -
Szurkolói ankét a stadionban
Szurkolói ankétra várták a Vidi szimpatizánsait a Sóstói Stadionba. A szimpatizánsok többek között a tulajdonosi pályázat jelenlegi állásáról, a következő szezon céljairól, az utánpótlás helyzetéről és az edzőmeccsek látogathatóságáról is kérdezték a klubvezetőket.
2026.06.24. -
Évadzáró az Alba Fehérvárnál
Garázsvásárral egybekötött ünnepélyes szezonzárót tartott az Alba Fehérvár Akadémia. Az eseményen átadták a szezon legjobbjainak járó díjakat is.
2026.06.19.
Ismét lengyelek az Interligában
A részletekről csak a jövő héten egyeztetnek a csapatok képviselői, de szinte már biztosra vehető, hogy a jégkorong Interliga 2006-2007-es idényében három lengyel együttes – a Cracowia, a Tichy és a Nowy Targ -, két szlovén alakulat – a Slavija és az Olimpija Ljubljana -, két magyar csapat – az Újpest és az Alba Volán-FeVita -, valamint a horvát bajnok, Medvescsak Zagreb szállnak harcba a közép-kelet-európai bajnokság elsőségéért.
Az eddigi résztvevők közül a címvédő Acroni Jesenice az osztrák bajnokságban méreti meg magát, míg az anyagi gondokkal küzdő DAC-Invitel nem vállalja az indulást.
Az Alba Volán-FeVita rendületlenül edz a Dvorak-Énekes edzőpáros irányításával, közben a játékoskeret változik. A szezon közben fehérvárra érkező Michal Stastny maradásához a felesége hozzájárulása is szükségeltetik, Sille Tamás azonban családi okok miatt valószínűleg távozni kényszerül Fehérvárról. Milos Palovcik immár tagja a szlovák Extraligás Poprad keretének, Vladimir Buril pedig vagy a szlovák bajnok Zsolna csapatánál, vagy Székesfehérváron kezdi a következő szezont. Kiss Gábor távozik, Fodor Szabolcs és Simon Csaba jövőjéről augusztusban születik döntés.
A Magyar Jégkorong Szövetség élén azonban nincs változás. A tisztújító közgyűlésen ismét Studniczky Ferencet válsztották elnöknek – további négy évre szól a megbizatása -, az alelnöki teendőket pedig Kovács Csaba és Méhn Imre látják el. Az elnökségi tagok között Id. Ocskay Gábor, Egri István, Joós Zoltán, Kassai György, Szilágyi Attila, Szélig Árpád, valamint a Borsodi Sörgyár kommunikácós igazgatója Fehér Imre, és a Pannon kommunikációs igazgatója Somlyai Dóra szerepelnek.