Ismét közel állt a pontszerzéshez a Sapa Fehérvár AV19

Sorozatban hetedik mérkőzésén is kikapott a Fehérvár az osztrák jégkorongligában. Folytatódott a Sapa Fehérvár AV19 rossz sorozata: a Palkovics Krisztián nélkül játszó magyar csapat 4–2-re alulmaradt Bécsben a Vienna Capitals ellen a jégkorong EBEL 37. fordulójában. Vienna Capitals - Sapa Fehérvár AV19 4-2 (1-1, 1-1, 2-0)
2011.01.10. 11:24 |

Alaposan meglepte a Sapa Fehérvár a hazaiakat a találkozó elején, hiszen igen támadó szellemben kezdte a meccset. Rendre feltűnt a támadó harmadban, így kimondottan megérdemelten jutott vezetéshez Kovács révén (0-1). Az osztrákok nem sokat mutattak ekkortájt, így különösen fájó volt, hogy Ulmer mutatós átadását Dolezal a kapuba lőtte (1-1). A folytatásban élvezetes, nyílt volt az összecsapás, mindkét csapat előtt adódtak helyzetek, ám a kapusok remek napot fogtak ki, a szünetig tehát nem változott az állás.

A második felvonásban is maradt a szórakoztató és kiegyenlített meccs, de a két tartalékos gárda támadásépítésébe azért be-becsúsztak hibák a szokatlan összeállítás miatt. Egy-egy találat esett mindkét oldalon Vas illetve Pinter révén, így minden nyitott volt az utolsó húsz perc előtt (2-2).

A harmadik harmad elején első ízben jutott előnyhöz a Capitals: Rebek lövésébe Fortier ért bele, így Satosaari nem védhette a korongot (3-2). Rákapcsolt a Sapa Fehérvár, apait-anyait beleadott az egyenlítésért, ám a hazai védelem jól állt a lábán, és veszélyes kontrákkal rukkoltak elő. Egy perccel a vége előtt Kevin Primaeu lehozta kapusát, a gólt azonban a sárga-feketék vitték be az üres kapuba: a végeredményt Rodman állította be (4-2). A Sapa Fehérvár ismét jó teljesítményt nyújtott, de a szerencse ezúttal sem állt mellé. Folytatás pénteken, a Villach otthonában.

VIENNA CAPITALS–SAPA FEHÉRVÁR AV19 4–2 (1–1, 1–1, 2–0)
Bécs, 2500 néző. Vezette: Veit, Hollenstein, Newerkla (mindhárom osztrák)

VIENNA: Hauser – Bjornlie, P. Lakos, F. Bouchard, D. Rodman, Fortier – Rebek, Oraze, Dolezal, Pinter, Ulmer – Casparsson, Schweda, Nageler, Ofner, Kraxner – Peter, Jakobitsch, Fichtner, Postek

Fehérvár: Satosaari – Orbán, Durco, Mihály Á., Johansson, Nagy G. – Horváth A., Tokaji, Sofron, Vas M., Ladányi – Jobb, Maklári, Benk, Fekete D., Kovács Cs. – Hegyi Á. Z., Kiss D., Vaszjunyin

Gólok: 7:14: Kovács Cs. (Johansson, Mihály Á., 0–1). 10:45: Dolezal (Ulmer, Rebek, 1–1). 27:18: Vas M. (Ladányi, Horváth A., 1–2). 37:53: Pinter (Fortier, Bjornlie, 2–2). 41:11: Fortier (Rebek, Pinter, 3–2). 59:48: D. Rodman (Bjornlie, Pinter – üres kapu, 4–2)
Kiállítások: 4, ill. 8 perc