Ismét bukott a Fehérép-Alcoa FKC

Képtelen előre lépni a Fehérép-Alcoa FKC női kézilabda csapata. Az NB1-es bajnokság 12. fordulójában – 2008 utolsó tétmérkőzésén – az idén hullámzó teljesítményt nyújtó fehérváriak Kiskunhalason vendégeskedtek, és nagyon fájó vereséget szenvedtek. Tíz perccel a találkozó vége előtt még felzárkóztak Sótonyi László lányai, de végük a Halas magabiztosan nyert a mindössze 20 gólt termelő fehérváriak ellen.
2008.11.16. 10:26 |
 Képtelen előre lépni a Fehérép-Alcoa FKC női kézilabda csapata. Az NB1-es bajnokság 12. fordulójában – 2008 utolsó tétmérkőzésén – az idén hullámzó teljesítményt nyújtó fehérváriak Kiskunhalason vendégeskedtek, és nagyon fájó vereséget szenvedtek. A Fehérép a 20. percig vezetett, és irányított, majd aztán főként a támadásban vétett hibák miatt állva maradtak. Tíz perccel a találkozó vége előtt még felzárkóztak Sótonyi László lányai, de végük a Halas magabiztosan nyert a mindössze 20 gólt termelő fehérváriak ellen.

NBI, 12. forduló:
 Kiskunhalas NKSE – Fehérép Alcoa FKC 23-20 (13-10)

Kiskunhalas, 400 néző
 Vezette: Bonifert, Oláh

Kiskunhalas: Guiu, Győri (kapusok), Tóth 5, Valovics 5, Rábai 4, Csendes 3, Virág 3, Sipos 2, Sterbik 1, Szarka, Földes, Karsai, Kósa, Takács. Vezetőedző: Zsadányi Sándor

FKC: Petróczi, Szikora (kapusok), Siti 7 (3), Trishchuk 7 (4), Bernataviciute 4, Kamper 1, Vijunaite 1, Emberovics, Kovács, Nikolic, Vaszari, Szegedi. Vezetőedző: Sótonyi László.

Hétméteresek: 0/1 (Csendes, hagyta ki); 7/7
 Kiállítások: 8 perc; 6 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-1, 10. perc: 3-4, 15. perc: 6-6, 20. perc: 8-7, 25. perc: 12-8; 35. perc: 14-10, 40. perc: 15-12, 45. perc: 16-14, 50. perc: 17-16, 55. perc: 20-17.

Sótonyi László, az FKC vezetőedzője:
 „Nagyon csalódott vagyok az eredmény, de talán még jobban a mutatott támadójátékunk miatt. A húzójátékosaink, akiknek a nyerőembereknek kellene lenniük, még egy átlagos teljesítményt sem tudtak hozni. Ismét az egyéni játék dominált, és nem tudott a csapatmunka előtérbe kerülni. Gyakorlatilag ezért kaptunk ki, hiszen húsz dobott góllal nagyon nehéz mérkőzést nyerni. Ehhez még olyan hibák jöttek, amelyek nem első osztályba illőek, és megbosszulták magukat. Nem tudom, ennek mi lehet az oka egy olyan csapatnál, amely profi játékosokból áll. Mindenkinek megvolt a maga feladata, hogy a társukhoz passzoljanak, a labdákat ne adják el, a ziccereket belőjék – melyekről azt gondolom, hogy NB1-es szinten nem egy extra kérés…”