Irányítója nélkül, hosszabbításban nyert az Alba a Paks ellen a kosárnyitányon

Jonathan Stark a rajt előtt térdsérülést szenvedett, így amerikai irányítóját nélkülözve játszott a Pakssal Szekszárdon az Alba Fehérvár. Rendkívül izgalmas meccsen, hosszabbításban nyert a tizenhat triplát dobó Alba, mindkét csapat száz pont fölött termelt.
Atomerőmű SE - Alba Fehérvár 104-106

2021.09.22. 20:28 |

Hatalmas érvágás Stark kiesése, hiszen az amerikai irányító remekelt az előszezonban és 1-es poszton az első számú játékos a keretben. Így is remekül kezdett az Alba, a 7. perc elején 21-8-ra vezetett. Vojvoda vezérhez méltón játszott, Mulalic és Steele is fontos pontokat szerzett. Az első negyed végén feljött a Paks, amelyben főleg Brown felelt a pontokért. Az Albában Laksa kezdett triplatermelésbe, de a lett bedobó sem tuta megakadályozni, hogy a második játékrész elején fordítson a hazai csapat. Erre újabb fehérvári triplák jöttek válaszul, Pongó és Mulalic is jól célzott. Inkább támadásban jeleskedtek a felek, szünetig mindkét csapat majdnem eljutott ötven pontig, kettővel vezetett az Alba.

A harmadik negyedet is fehérváriak kezdték jobban, nyolccal elhúztak. Laksa folytatta a triplabemutatót, hamarosan már tíz fölött volt a vendégelőny. Csakhogy egy 12-0-ás rohammal ezt teljesen eltüntette a Paks, a negyed végén újabb Laksa- és Vojvoda-tripla kellett, hogy előnyben legyen Dejan Mihevc csapata. A negyedik negyed felénél 91-85-re vezetett az Alba, de eztután Eilingsfeld és Kovács pontjaival egyenlített a Paks. A hajrában nagy izgalmak voltak, kosár ellenben az utolsó két percben már nem, hiába támadhatott a győzelemért az ASE.

93-93-as döntetlen után jöhetett a hosszabbítás. Ezt Vojvoda hármasa nyitotta, nem adta ki a kezdeményezést kezéből az Alba. Laksa hatodik triplája pedig perdöntő lehetett volna, de még ezután is tudott egyenlíteni a Paks. A meccs utolsó kosarát aztán sítlszerűen a 30 pontig jutó fehérvári kapitány, Vojvoda Dávid szerezte.

Atomerőmű SE - Alba Fehérvár 104-106 (22-28, 23-19, 25-31, 23-15, 11-13) - hosszabbítás után

Alba: Pongó 10/6, Takács M. 7/3, Vojvoda 30/12, Laksa 26/18, Steele 13. Csere: Mulalic 11/9, Szabó Zs. 3, Omenaka 4, Balsay 2.