-
Iskolanyitogatók februárban
Az iskolába készülő nagycsoportosokat vidám, mozgalmas farsangi foglalkozásokkal, a szülőket informatív tájékoztatókkal, iskola- és módszertani bemutatókkal várják február hónapban a város általános iskoláiban.
2026.02.02. -
MCC Vitázz!
Nem hangos, hanem érthető, érveket felsorakozató és meggyőző is – ez a lényege a Mathias Corvinus Collegium által életre hívott, középiskolásoknak szóló vitaversenynek, amelynek regionális fordulóját Székesfehérváron tartják. Az MCC Székesfehérvári Képzési Központjában zajló hétfői rendezvényen Östör Annamária, a központ vezetője és Barbarics Péter, a Vitaakadémia vezetője köszöntötte a tíz elődöntős csapatot.
2026.02.02. -
Szeretetkaland 2026
A Házasság Hete alkalmából 2026-ban is elindul a Szeretetkaland, a Székesfehérvári Egyházmegye online kapcsolaterősítő programja jegyes- és házaspárok számára. A több mint tízéves múltra visszatekintő kezdeményezés heti, otthon elvégezhető feladatokkal segíti a párokat abban, hogy tudatosan időt és figyelmet ajándékozzanak egymásnak, és megújítsák kapcsolatukat.
2026.02.02. -
Farsangfarki felvonulás Fehérváron
Február 15-én, vasárnap rendezi hagyományos farsangfarki mulatságát a Szabad Színház Székesfehérvár Belvárosában. Lesz maskarás felvonulás, tél kitáncolás, játékos fánkevő verseny, hagyományos bőgőtemetés és kiszebáb égetés is. Az évtizedes múltra visszatekintő farsangfarki programra minden jelmezest várnak!
2026.02.02.
Ingyenes szűrőnapot rendeztek a férfiak egészségéért a CSNK-ban
Immár 13 éve, hogy novemberben a férfiak egészségének megőrzése érdekében ingyenes szűrőnapot szervez Székesfehérvár Önkormányzata a Székesfehérvári Egészségfejlesztési Irodával közösen.
Szombaton délelőtt míg dr. Hermann János, dr. Botos Árpád és dr. Barabás Tamás urológus szakorvosok megvizsgálták az 50 éven felüli, több éve szűrésen nem járt, vagy a családi előfordulást tekintve rizikófaktorral élő 40 éven felüli férfiakat, addig az Iroda munkatársai általános állapotfelmérést: vércukorszint-, koleszterin- és vérnyomásmérést végeztek.
Östör Annamária egészségügyi, sport- és társadalmi fenntarthatósági tanácsnok örömét fejezte ki, hogy a férfiak is fontosnak tartják egészségük megőrzését és élnek a szűrés lehetőségével. Arra is felhívta a figyelmet, hogy a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház Hunyadi úti szakrendelőjében egész évben lehetőség van háziorvosi beutaló nélkül részt venni szűrővizsgálaton. Dr. Hermann János urológus szakorvos fontosnak nevezte a szűrést, hiszen az időben felfedezett prosztatarák gyógyítható.