-
Sikeres évet zár a Videoton
A kihívások ellenére is jól teljesített a Videoton 2025-ben. A vállalat idén is 300 milliárd forintos árbevételt ért el, csakúgy mint tavaly. Széles Gábor úgy fogalmazott: több éve tart a gazdasági válság Európában, főként az autóiparban, ennek ellenére a Videoton "fantasztikus teljesítményt produkált" 2025-ben.
2025.12.15. -
Elismerés Sinkó Ottónak
Ünnepélyes keretek között adták át a „Székesfehérvár Gazdaságáért” díjat szerdán este a Hiemer-házban. A 2025-ös esztendő díjazottja Sinkó Ottó, a VIDEOTON Holding Zrt. vezérigazgatója, aki 34 éve dolgozik a legnagyobb magyar magántulajdonban lévő ipari vállalatcsoportnál.
2025.12.10. -
Együttműködés és
Együttműködési megállapodást kötött az Óbudai Alba Regia Karának Geoinformatikai Intézete és a 3D Geosolutions Hungary Kft., amelynek köszönhetően a hallgatók modern eszközök segítségével fejleszthetik tudásukat, majd a Kulturális és Innovációs Minisztérium valamint a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara által megvalósított vállalkozásismereti roadshow következett.
2025.12.04. -
Fejlesztések a Continestnél
Kedden délelőtt hivatalosan is átadták a Continest közel 50 millió forint saját forrásból megvalósult beruházását, az új festőüzemet, amely a lemezüzem, a lakatosüzem és az összeszerelő-üzem mellett a vállalat negyedik gyártási egysége, ahol hamarosan elindul a konténeralkatrészek professzionális, nagy kapacitású festése.
2025.12.02.
Ingyenes képzés fehérvári és Fejér megyei álláskeresőknek
A társadalmi felelősségvállalás jegyében, egy sikeres GINOP pályázatnak köszönhetően ingyenes képzést hirdet egy székesfehérvári cég.
A jelenleg állást kereső, munkanélküli székesfehérváriak és Fejér megyeiek kétféle oktatási anyag közül választhatnak: a háromnapos asszertív kommunikációs képzés, illetve a Microsoft Windows Server Üzemeltetés alapjai, amelynek keretében a Windows Server 2019 telepítésére, alapbeállításokra, a rajta elérhető szerepkörök és szolgáltatások telepítésére, beállítására fókuszálnak, beleértve a DNS, DHCP, Fájl szerver, Windows szerver biztonsági másolat és a Windows Admin Center kezelését is.
A kiválasztás során előnyben részesülnek azok a jelentkezők, akik székesfehérvári vagy Fejér megyei lakcímmel rendelkeznek, és az elmúlt 12 hónapban igazoltan voltak közfoglalkoztatottak vagy legalább három hónapja regisztrált álláskeresők. Továbbá 16-65 év közötti és foglalkoztatóval nem rendelkezik, foglalkoztató nélküli GYES-en, GYED-en, GYET-en van, eltartott háztartásbeli státuszban van, ápolási díjban részesül, rokkantsági, rehabilitációs ellátásban részesül, megváltozott munkaképességű, illetve fogyatékkal élő, passzív munkanélküli.
A képzést sikerrel teljesítők a Training360 Kft. által kiállított tanúsítványt kapnak a tanfolyam elvégzése után. Jelentkezeni és érdeklődni az ingyenesoktatas2020@gmail.com címen lehet.