Ingyenes foglalkozásokat tart Nyakas Gábor kutyatréner

Három alkalomból álló, ingyenes foglalkozás-sorozatot tart ezen a héten, Székes- fehérváron Nyakas Gábor kutyatréner, viselkedés-szakértő. Kedden és szombaton a Gárdonyi Géza Művelődési Ház és Könyvtár melletti csarnokban, pénteken a József Attila utcában találkozhatnak a kutyatulajdonosok a szakemberrel.
2015.03.02. 11:47 |
Három alkalomból álló, ingyenes foglalkozás-sorozatot tart ezen a héten, Székesfehérváron Nyakas Gábor kutyatréner, viselkedés-szakértő. Kedden és szombaton a Gárdonyi Géza Művelődési Ház és Könyvtár melletti csarnokban, pénteken a József Attila utcában találkozhatnak a kutyatulajdonosok a szakemberrel.
A tavasz közeledtével egyre többen mozdulnak ki a szabadba kutyáikkal együtt. A három alkalomból álló ingyenes nevelési tanácsadás sokat segíthet a problémákkal küzdő gazdiknak, akik szeretnék „jó modorra” tanítani kedvenceiket, és szeretnék szabadidejüket más kutyásokkal közösen, problémáktól mentesen, játszva eltölteni.
 
Nyakas Gábor ismert kutyatréner március 3-án, kedden 18.00 órakor, március 7-én, szombaton 13.00 órakor a Gárdonyi Géza Művelődési Ház és Könyvtár melletti csarnokban, illetve március 6-án, pénteken 15.00 órától a József Attila utca 37. szám alatti üzletben várja a gazdikat. A foglalkozásra a négy hónaposnál idősebb kutyákat érdemes elhozni, a részvételhez szükséges a kötelező védőoltás megléte. A tréningen térítésmentesen ki lehet próbálni a csoportos kutyás foglalkozást is.

Közélet

  1. Közgyűlési összefoglaló

    Elfogadták a tavalyi esztendő zárszámadását és a város gazdasági társaságainak beszámolóit is a 2025-ös gazdasági évről. Döntöttek kettő óvoda igazgatójáról, belvárosi társasházak tetőfelújításához nyújtandó támogatásról és arról is, hogy a belvárosi teraszokon hangosítás nélküli élőzenés programokat is lehet tartani hétvégén. Az ülésen utak és intézmények felújítására is írtak ki közbeszerzési eljárásokat.

    2026.05.22.
  2. Idén is átadták az Aranyember-díjakat

    Az Aranyember-díj odaítéléséről tizenegyedik alkalommal döntött a Tarsoly Ifjúságért Egyesület által megbízott Aranyember-díj Bizottság. A kitüntetést évente azok a Fejér vármegyéhez kötődő polgárok és közösségek nyerhetik el, akik/amelyek a szakterületükön kimagasló munkát végeznek Székesfehérvárért és az itt élőkért, szemléletüket, értékrendjüket meghatározza a nyitottság.

    2026.05.22.
  3. Vándorgyűlés a Táncházban

    Érdekes és előremutató előadások várták az érdeklődőket a Népművelők 42. Vándorgyűlésén a székesfehérvári Táncházban. A Vándorgyűlés eredetileg három napos lett volna, azonban a pénteki programnap elmarad.

    2026.05.21.
  4. Drogdílereket fogtak el

    Hét kábítószer-kereskedőt vettek őrizetbe Fejér vármegyében. Seregélyesi, perkátai és fehérvári személyeket gyanúsítanak azzal, hogy tiltott szert árultak. Többek között több mint egy kg kristályos anyagot foglaltak le a rendőrök a házkutatások során.

    2026.05.20.