-
25 éves a Hétpettyes Óvoda
Különleges eseménnyel ünnepelte fennállásának 25. évfordulóját a Hétpettyes Óvoda. A jubileum alkalmából az intézmény dolgozói és a gyermekek közösen ültettek el egy fát, amely a jövőt, az összetartozást és a gondoskodást jelképezi.
2026.04.30. -
Megújul a körforgalom
Hosszú évekkel ezelőtt Brájer Éva, Maroshegy önkormányzati képviselőjének ötlete alapján valósult meg Maroshegy kapujában a fűzfavesszőkből álló „korona”, amelyet az egyre forróbb nyarak miatt többször újra kellett telepíteni. A Városgondnokság szakembereinek javaslata alapján most búcsúzik a jelkép, de már dolgoznak egy új, „zöld” megoldáson.
2026.04.30. -
Megvan az időpont!
2026-ban is megrendezik a komoly hagyományokkal rendelkező Tűzzel-vassal Fesztivált a Rác utcában. Az országos késes és kovácstalálkozón bemutatók, vásári forgatag, fegyverbemutatók és gyermekprogramok várják majd a látogatókat
2026.04.30. -
V. Fehérvári Tánc Ünnep
Összesen húsz Székesfehérváron működő tánciskola ünnepelte közösen a Tánc Világnapját. A vidám sokaság az Országalmánál gyülekezett, majd a Belvároson keresztül – az arra sétálók és a teraszon ücsörgők nagy örömére – a Zichy ligetnél felállított színpad felé vették az irányt, ahol látványos táncbemutatókkal szórakoztatták egymást és a kíváncsi közönséget.
2026.04.29.
Indonézia, a láthatatlan óriás – érdekes előadás lesz kedden az MCC-ben
1300 etnikai csoport, 718 különböző nyelv – ez Indonézia a száraz statisztikai adatok fényében, ám ennél jóval többről szól az a beszélgetés, amelynek a Mathias Corvinus Collegium fehérvári képzési központja (Táncsics Mihály utca 2.) ad otthont április 8-án, kedden 17 órától.
Indonézia több mint egy szigetekre tagolt ország: egy érzés, szívdobbanás, lélek, ami minden egyes indonézben benne él. Az 1928-as indonéz mozgalom fiataljainak hitvallása volt ez: habár elképesztően sokfajta származású és nyelvű lakója van a szigetvilágnak, mégis legyen ugyanaz az identitásuk. Lehetséges egy ilyen országot kormányozni? Sokan megkérdőjelezik ezt, de ebben a globalizált világban még ennél is fontosabb kérdés merül fel Indonézia számára: ezt a különleges identitást miként lehet elmagyarázni úgy a világnak, hogy eközben a nemzetközi együttműködés előnyeit is ki tudják használni az ott élők.
Ifan Mahdiyat Sofiana, az Indonéz Köztársaság Nagykövetségének tanácsosa és Moldicz Csaba, az MCC Külgazdasági Műhelyének vezetője ezeket a kérdéseket boncolgatja az ingyenes keddi, angol nyelvű, szinkrontolmácsolással kísért beszélgetésen. A szervezők minden érdeklődőt szeretettel várnak a beszélgetésre.