-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
In memoriam Tőkés László (1949-2019)
Tőkés László 1949-ben született Cegléden. Műszaki tanulmányait élvonalbeli intézményekben végezte: a Kandó Kálmán Műszeripari Technikum után a Budapesti Műszaki Egyetem Hőerőgépész szakán. Az 1973-ban végzett mérnök számos erőműves tapasztalatot gyűjtött, mielőtt Székesfehérváron végleg letelepedett: az Inotai Erőműben, a Péti Nitrogénművekben, majd az Erőmű Beruházó Vállalatnál (ERBE) erőmű tervezésben vett részt.
1983-tól kezdett Székesfehérváron az erőmű ágazati vezetőjeként, majd a rendszerváltást követően a Fűtőerőmű Kft. ügyvezető igazgatójaként folytatta, 2008-as nyugalmazásáig. Munkájában precíz, strukturált és hosszú távú gondolkodó volt. Elkötelezett volt a környezetbarát, modern fehérvári erőmű kialakításában. A kilencvenes években átvezette az erőművet a szovjetről a skandináv technológiájú működésre. Törekvéseivel mindig Székesfehérvárt és az itt élők érdekeit szolgálta – ha kellett, a döntéshozók ellenében is. A humánus és családbarát munkahelyben látta a megoldást, és eltökélt volt abban is, hogy az erőmű a városé legyen. Számos előremutató koncepciója volt egy még jobb Székesfehérvárért – egy részük megvalósult, mások még várnak a megvalósulásra.
Tudására az aktív pályafutását követően is számítottak. Nyugdíjas éveiben tanácsadóként, igazságügyi szakértőként számos esetben kérték tanácsát.
Szakmai hivatása mellett a város közössége érdekében szabadidejében is sokat tevékenykedett. Részt vállalt a helyi katolikus egyházi életben: világi kisegítőként segítette a Vizivárosi Jézus Szíve templomot Kiss János kanonok, nagyprépost szolgálatában, valamint liturgiákat vezetett Seregélyes és környékén. Élete utolsó aktív szakaszában lelki közösségeket vezetett az öreghegyi egyházközségben, Tornyai Gábor atyával közreműködve. Az ökumené gondolatisága is közel állt hozzá. Jó barátság kötötte Bencze András evangélikus lelkészhez is.
Családjával töltött idejében szívesen utazott, kirándult. Két házasságából öt gyermeke és öt unokája született. Korán megözvegyült, 2001. óta pedig visszafordíthatatlan betegséggel folytatott küzdelmet. Tőkés László 70 éves korában hunyt el, november másodikán.
A végső búcsúztatásra 2019. november 13-án 14 órakor kerül sor a Béla úti köztemetőben. Előtte fél 1-kor gyászmisét mutat be Dózsa István atya a Jézus Szíve templomban.