-
Fejlesztések a Fehér Alu Kft-né
A székesfehérvári Fehér Alu Kft. a Demján Sándor 1+1 Program keretében 126 millió forint támogatást nyert el, amelynek segítségével Összesen 312 millió forint értékű technológiai fejlesztést valósít meg. A beruházás célja a gyártási kapacitás növelése, a hatékonyság javítása, valamint a vállalat technológiai hátterének további modernizálása.
2026.03.17. -
Gépipari szakmai roadshow
A Magyar Gépipari és Energetikai Országos Szövetség és a Fejér Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara közös szervezésében valósult meg az-az országos roadshow, amely a gépipari, energetikai és védelmi ipari vállalatok számára kíván átfogó képet adni az iparág előtt álló innovációs lehetőségekről, a kutatás-fejlesztési irányokról, a beszállítói piacra jutás feltételeiről, valamint a hazai és nemzetközi értékesítési lehetőségekről.
2026.03.13. -
12 szakmai díj és új szemlélet - az „emberséges intelligenciában” hisz a fehérvári csapat
Az idei évben hat Marketing Gyémánt díjat nyert a Vonnák Péter vezette vállalkozás, amellyel a cég már összesen tizenkét szakmai elismerésnél tart. A díjakkal nemcsak kreatív marketingmegoldásokat, hanem több mesterséges intelligenciára épülő projektet is elismertek, ami jól mutatja, hogy a technológiai innováció egyre hangsúlyosabb szerepet kap a hazai marketing- és üzleti gondolkodásban.
2026.03.11. -
Ingyenes markeiting előadás vállalkozóknak
A marketing és a vállalkozásfejlesztés gyakorlati kérdéseiről lesz szó a Székesfehérvári Regionális Vállalkozásfejlesztési Alapítvány által szervezett szakmai délelőttön. A március 12-i rendezvényen a részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
2026.03.04.
IKARUS, a busz - gyárlátogatásra hívják az érdeklődőket
A tárlaton külön hangsúlyt kap a székesfehérvári üzem és az itt gyártott autóbuszok története.
A Szent István Király Múzeum és a Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum közös kiállításban emlékezik meg az egyik egykor volt legnagyobb hazai iparvállalat, az Ikarus Karosszéria és Járműgyár múltjáról.
Az 1960-as évekre a világ legnagyobb autóbuszgyárává előlépő vállalat históriája fotók, plakátok, filmek, Ikarusos relikviák és makettek segítségével elevenedik meg. A tárlaton a nézők bepillantást nyerhetnek a gyártósorok munkáiba, a legsikeresebb típusok tervezésének folyamatába, és a hajdani üzemi életbe is.
A tárlathoz kapcsolódóan a Múzeum és az Ikarus Járműtechnika Kft. üzemlátogatást szervez július 17-én, szerdán 11.00 órakor az Ikarus Járműtechnika Kft. telephelyén. A gyárban most folyó munkáról Moór Gyula műszaki és minőségbiztosítási főmérnök tart a látogatóknak előadást.
A program regisztrációhoz kötött. Regisztrálni július 8-12. között a bejelentkezes@szikm.hu e-mail címen lehet. A programon maximum 30 fő vehet részt.
Az IKARUS – A busz kiállítás július 21-ig, jövő vasárnapig látogatható, keddtől vasárnapig 10-18 óra között a múzeum Országzászló tér 3. szám alatti kiállítóhelyén.