Idősügyi tanács alakult a megyében

 Az Országos Idősügyi Tanács mintájára határozta el a Fejér Megyei Önkormányzat vezetése, hogy megyei szinten is kezdeményezi a tanács megalakítását. A negyedévente ülésező Fejér Megyei Idősügyi Tanács a megyei testület és az önkormányzat vezetése tevékenységét segíti majd. Saját működésének szabályairól önmaga dönt, a működés feltételeit a Fejér Megyei Önkormányzat biztosítja.

2004.01.30. 09:08 |

 Az Országos Idősügyi Tanács mintájára határozta el a Fejér Megyei Önkormányzat vezetése, hogy megyei szinten is kezdeményezi a tanács megalakítását. Az előkészítő munka eredményeként 2004. január 22-én Szabó Gábor elnökletével megalakult a Fejér Megyei Idősügyi Tanács. A 16 fős szervezet tanácsadó testületként működik, tagjai megyei szintű és helyi nyugdíjas szervezetek küldöttei, valamint a megyei hivatalok és szakmai szervezetek delegáltjai. A negyedévente ülésező Fejér Megyei Idősügyi Tanács a megyei testület és az önkormányzat vezetése tevékenységét segíti majd. Saját működésének szabályairól önmaga dönt, a működés feltételeit a Fejér Megyei Önkormányzat biztosítja.

 A Magyar Kormány már 1996 óta működtet Idősügyi Tanácsot. Az Országos Idősügyi Tanács mintájára határozta el a Fejér Megyei Önkormányzat vezetése, hogy megyei szinten is kezdeményezi a tanács megalakítását, mely jól illeszkedik a megyei önkormányzat Ciklusprogramjához. Első lépésként 2003-ban új alapokra helyezték az önkormányzat és a civil szervezetek együttműködését, új finanszírozási rendszert alakítottak ki.

 A Fejér Megyei Idősügyi Tanács negyedévente tartja ülését. A közeljövő feladatai között szerepel többek között a Fejér megyei idősek helyzetéről szóló átfogó elemzés - Fejér Megyei Idősügyi Térkép- kialakítása. Az Európai Uniós csatlakozással összefüggő időseket érintő helyzetkép kialakítása. A szociális ellátórendszerrel összefüggő kérdések megvitatása.

 A 16 fős Tanácsadó testületbe 5 főt a megyei nyugdíjasok közül, illetve 4 főt a megyében működő helyi szervezetek képviseletében a 23 megyében regisztrált nyugdíjas szervezetek választották meg, a tanács további tagjai hivatali és szakmai szervezetek delegáltjai.

 A 16 fős tanácsadó testület tagjai:

 Szabó Gábor a Fejér Megyei Idősügyi Tanács elnöke, Fejér Megyei Közgyűlés elnöke

 Ambrus István , Fejér Megyei Nyugdíjasok Közhasznú Érdekvédelmi Szervezete és a Martonvásári Dobos Károly Nyugdíjas Klub elnöke

 Farkas Tibor, Nyugdíjasklubok és Idősek „Életet az Éveknek” Országos Szövetség Fejér Megyei Szervezete elnöke

 Fuják Ferencné, Fejér Megyei Nyugdíjasok Egyesületének elnöke

 Karpinec Károly, Sárszentmihályi Nyugdíjas Klub elnöke

 Kertész Ilona, Mezőfalvai Nagyközségi Nyugdíjas Klub elnöke

 Kozsup Sándor, Nyugdíjasok Fejér Megyei Egészségmegőrző Egyesülete elnöke

 Radács Béla, Fejér Megye és Székesfehérvári Nyugdíjasok Baráti Szövetsége elnöke

 Szép Ottóné, Enyingi Rozmaring Nyugdíjas Klub elnöke

 Egri Tibor, MSZOSZ Nyugdíjas Választmányának Fejér Megyei koordinátora

 Favári Zoltán, Magyar Vöröskereszt Fejér Megyei Szervezete titkára

 Dr. Feketéné Dr. Sági Katalin, Fejér Megyei Nyugdíjbiztosítási Igazgatóság igazgatója

 Dr. Kovács Attila, Fejér Megyei Szent György Kórház orvos igazgatója

 Páncélné Dr. Susánszky Éva, Fejér Megyei Egészségbiztosítási Pénztár igazgatója

 Németh Istvánné, Jenői Nyugdíjas Klub elnöke

 Tóth Árpádné, Fejér Megyei Közgyűlés Szociális és Gyermekvédelmi Bizottsága elnöke