Idén nem ért a csúcsra a Cornexi - A Győr nyerte a kézilabda Magyar Kupát

A Győri Graboplast ETO sorozatban másodszor hódította el a női kézilabda Magyar Kupát, miután a gödöllői döntőben ötgólos győzelmet aratott a Cornexi-Alcoa-HSB Holding felett. A Cornexi tavalyi EHF-Kupa-győzelme után idén a bajnokságban csak az ötödik helyért harcolhat, az EHF-Kupától a negyeddöntőben búcsúzott, míg a Magyar Kupában ezüstérmet szerzett, és ezzel minden bizonnyal a következő kiírásban a KEK-ben indulhat. Győri Graboplast ETO – Cornexi-Alcoa-HSB Holding 28-23 (18-11)
2006.04.01. 22:06 |

A Magyar Kupa fináléját a címvédő Győr kezdte jobban, és fölényét a találkozó végéig életben is tartotta. A Cornexi kapusai most nem remekeltek, és védekezésben, valamint támadásban sem sikerült maradandót nyújtaniuk a fehérvári lányoknak. A mérkőzés vége előtt tíz perccel – Görbicz sérülése után még lett volna esélye Szabó Edina együttesének a felzárkózásra, azonban a korábbi tízgólos hátrány túl soknak bizonyult... 28-23-as győzelmével a Győri ETO-é lett a Magyar Kupa, a Cornexi ezüstérme pedig szépen csillog.

Győri Graboplast ETO – Cornexi-Alcoa-HSB Holding 28-23 (18-11)