-
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Idén is meghirdette a Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács a "Kiráyi Régióért" díjat
A Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács 2007-ben is meghirdeti a „Királyi Régióért” díjat. Az Ecsedi Mária képzőművész tervei alapján készült ezüst emlékérmet minden évben egy magánszemélynek és egy vállalkozásnak adományozzák. A díj célja elismerni a Közép-dunántúli régióban a gazdasági és társadalmi élet területén, kiemelkedő teljesítményt nyújtó szakember, illetve vállalkozás tevékenységét. A javaslatokat ajánlólevél kíséretében 2007. március 15-ig kell eljuttatni a Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség Kht. (8000 Székesfehérvár, Rákóczi utca 25.) címére. Kérjük, a „Királyi Régióért díj” megnevezést tüntesse fel a borítékon.
2007.02.01. 14:39 |
A Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács 2007-ben is meghirdeti a „Királyi Régióért” díjat. Az Ecsedi Mária képzőművész tervei alapján készült ezüst emlékérmet minden évben egy magánszemélynek és egy vállalkozásnak adományozzák.A díj célja elismerni a Közép-dunántúli régióban a gazdasági és társadalmi élet területén, kiemelkedő teljesítményt nyújtó szakember, illetve vállalkozás tevékenységét.
Díjazottak lehetnek mindazok a régióban tevékenykedő magyar vagy külföldi állampolgársággal rendelkező, kreatív, innovatív szellemiségű természetes személyek, illetve magyar vagy külföldi érdekeltségű vállalkozások, amelyek jelentősen hozzájárultak a Közép-dunántúli régió társadalmi, gazdasági fejlődéséhez.
Várják társadalmi szervezetek, tudományos, művészeti, gazdasági intézmények, intézetek, kamarák, költségvetési és non-profit szervezetek javaslatát arra vonatkozóan, mely személy vagy vállalkozás folytatott kiemelkedő tevékenységet 2006-ban a régió fejlesztésében.
A javaslatokat ajánlólevél kíséretében 2007. március 15-ig kell eljuttatni a Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség Kht. (8000 Székesfehérvár, Rákóczi utca 25.) címére. Kérjük, a „Királyi Régióért díj” megnevezést tüntesse fel a borítékon.