Idén is lesz fehérvári csapat a Budapest-Bamako Rallyn

A Budapest-Bamako egy közös jótékonysági túra és verseny Budapesttől Bamakoig. A korai Afrikai rallyk kalandját és hangulatát idéző futamon ismét rajthoz áll egy fehérvári csapat 2026 januárjában. 
2025.10.23. 11:11 |
Idén is lesz fehérvári csapat a Budapest-Bamako Rallyn

Azt, hogy ez az út nem egy könnyed hétvégi autózás, jól tudja az ÖKK Podcast két vendége is, akik nem először vágnak neki a túrának – egészen pontosan, kettőjük közül az egyikük. Az, hogy a Garamvölgyi Zoltán – Halmi István párosból miért csak utóbbi járta végig a 9500 km-t, egy életre szóló tapasztalatot szerezve, kiderül az adásból.

A beszélgetésből kiderül, hogyan csatlakozhatnak a hallgatók a jótékonysági túrához, mivel támogathatják a Szenegálban és Sierra Leonéban élő gyerekek tanulását, valamint minek örülnek a magyar Afrika-kutatóról elnevezett, Torday Emil Általános Iskola diákjai, az a több száz gyermek, akiknek a tanulás az egyetlen esélyük egy jobb jövőre.

A Halmi István – Garamvölgyi Zoltán alkotta HunGarian Caravan jótékony célú küldetéséhez a támogatók, cégek, vállalkozások pénzbeli adományát az Alba Amatőr KSE 11736006-21455285-00000000 számláján (Közlemény: Bamako), illetve a magánadományokat az Eagleteam15 számlájára 10029008-93489306-07334515 (Közlemény: Bamako) köszönettel fogadják.

Interjú

  1. Rubin diplomás óvónő

    70 évvel ezelőtt, 1956 májusában 48 leány kapta kézhez oklevelét a Székesfehérvári Állami Óvónőképzőben. Az Ezredéves iskola épületében működő képző főiskolai szintű tudást adott tanítványainak, akik a mai Felsővárosi Óvodában működő gyakorló óvoda mintaóvónőinek vezetésével ismerkedtek a rájuk váró feladatokkal. 

    2026.06.08.
  2. Beszélgetés Rátkai Annával

    A fennállásának 50 éves jubileumát ünneplő Kondor Kör ifjú művészpalántái idén három alkalommal mutatkozhatnak be alkotásaikon keresztül a Gárdonyi Géza Művelődési Házban. A Kondor Kör Fiatal Tehetségei kiállítássorozat első tárlata Rátkai Anna műveiből nyílt.

    2026.05.02.
  3. Városturizmus újdonságokkal

    Székesfehérvár „Az év turisztikai városa”, a pákozdi Katonai Emlékpark „Az év turisztikai attrakciója” címet nyerte el Az Utazó magazin idei közönségszavazásán. A díjat ünnepélyes keretek között adták át Budapesten, ahol a hazai turizmus legjobbjait ismerték el.

    2026.04.25.
  4. A várost és polgárait szolgáljuk

    A Városgondnokság elfogadott üzleti tervéről, az idei legfontosabb feladatokról, fejlesztésekről kérdeztük Bozai István városgondnokot. Kiemelte, hogy az önkormányzat nagy útfelújítási programján túl és amellett a Városgondnokság idén csaknem 300 millió forintot költ járda- és parkolófelújításokra. Szó volt a zöldterületek fenntartásáról, a temetők üzemeltetéséről és a köztisztaságról is.

    2026.03.10.