-
Triatlonos fehérvári sikerek
A június 13-14-én Spanyolországban rendezett kontinensviadalon a székesfehérvári Trion Triatlon Sportegyesület két versenyzője is előkelő helyezést ért el: Dévay Márk az 5., míg Dévay Zsombor a 11. helyen zárt, amivel értékes olimpiai kvalifikációs pontokat szereztek.
2026.06.22. -
Világbajnoki selejtező a MET-ben
Július 6-án Székesfehérvár ad otthont a magyar férfi kosárlabda-válogatott Belgium elleni világbajnoki selejtezőmérkőzésének. Az Alba Fehérvárt Pongó Marcell képviseli a nemzeti csapatban.
2026.06.22. -
Évadzáró az Alba Fehérvárnál
Garázsvásárral egybekötött ünnepélyes szezonzárót tartott az Alba Fehérvár Akadémia. Az eseményen átadták a szezon legjobbjainak járó díjakat is.
2026.06.19. -
A legjobb tesitanárok
Megválasztották az év kedvenc tesitanárát a Magyar Diáksport Szövetség és a K&H Bank közös szervezésében. Fejér vármegyében ezúttal dégi, cecei és sárbogárdi tanárok lettek a legnépszerűbbek.
2026.06.18.
Idén is ezreket mozgatott meg a Sportmajális a Bregyó-közben és a Csónakázó tónál
Több mint 2500 regisztrált sportoló indult el az idei felvonuláson.
A résztvevők a Petőfi szobortól indultak el a Band of StreetS zenekar kíséretével. A fehérvári egyesületek több mint ezer sportolója a Palotai út, a Mészöly Géza utca és a Ligetsor érintésével masírozott a Bregyó-közbe.
Idén a Sportmajálison adták át Székesfehérvár Sportjáért díjakat is.
„Székesfehérvár Sportjáért” díj annak a természetes személynek, sportegyesületnek, csapatnak, vagy közösségnek adományozható, aki vagy amely a sport területén kimagasló szakmai tevékenységet végzett, illetve kiemelkedő hazai vagy nemzetközi eredményt ért el. Évente kettő „Székesfehérvár Sportjáért” díj adományozható. Elsőként Halász Gézát szólították színpadra, aki az ARAK Utánpótlás Akadémia fiataljainak szakedzője. Szintén díjat vehetett át Korponai István, az Alba Volán SC öttusa-szakosztályának edzője.
Ezt követően folyamatosan zajlottak a látványos programok a Bregyó-közben. Az atlétikapályán a megnyitó után a nap egyik legnépszerűbb programja kezdődött, Rubint Réka alakreform edzéssel hozta formába a fehérváriakat. A nagyszínpadon fehérvári sportegyesületek léptek fel, a Kid Rock and Roll SE után a Futura SE majd Meridiántorna Klubok bemutatója következett. A nap folyamán akrobatikus rock and rollt, aquafitnesst és társastáncot is láthatott a közönség.
A Sportmajális különlegessége volt a Székesfehérvári Érzékenyítő Program bemutatkozása. A helyi mintaprogram célja, hogy a fehérváriak megtanuljanak „jól segíteni” és elfogadóvá váljanak a mindennapokban. A Bregyóban május elsején az Alternatíva Közhasznú Mozgássérült Egyesület, a SINOSZ Fejér Megyei Szervezete, a Látássérültek Regionális Közhasznú Egyesülete és a Viktória Rehabilitációs Központ részvételével szerveztek programokat: a látogatók kipróbálhatták az ülőröplabdát, az ülőteniszt, a vakfocit, a tandemezést.
A Csónakázó tónál is számos programmal készültek, a tó mellett gyerekjátszó, kézműves sarok várta a legkisebbeket, a tavon pedig változatos sportolási lehetőséget kínáltak csónakokkal, evezőhajókkal.
A Vizisport Majálison olyan különlegességekkel is találkozhattunk, mint például Rakonczai Gábor 300 kg-os kenuja, amivel átevezte az Atlanti óceánt, illetve Fa Nándor kéttonnás gumimotorosát is bemutatták. A "gumimotoros" a Spirit of Hungary földkerülő versenyen a rajtnál és a célnál segédkezett. Varga Lajos a Nelson nevű hajóját hozta el, azt a 8 méter hosszú vitorlást, amivel 2017-ben nyerte meg a Balaton kerülő szóló egytestű vitorlásversenyt és ezzel a hajóval tartja a Keszhely – Kenese sebességi rekordot is.