Idén is bevették Nagyatádot – Erdélyi Dániel a TOP10-ben zárt

A hétvégén az eXtrememan Nagyatád hosszútávú országos bajnokságon nagyon sok fehérvári sportoló állt rajthoz, valamennyien remekül helytálltak, voltak „első bálozók”, illetve az Alba Triatlon SE indulója, Erdélyi Dániel a TOP10-ben zárta a versenyt.

2019.08.13. 18:27 |

A hazai triatlonsport egyik csúcspontja a nagyatádi ironman-távu eXtrememan verseny, melyen az indulókra 3,8km úszás, 180km kerékpározás és egy maratoni futás vár. Székesfehérvár ezúttal is szép számmal képviseltette magát a hosszútávú országos bajnokságon, a legtöbben egyéniben vágtak neki az embert próbáló megmérettetésnek, de voltak olyanok is, akik váltóban teljesítették a távot, közülük jó néhányan talán jövőre egyéniben is ott lesznek a Gyékényesi-tó partján a rajtnál.

A Svájcban készülő Erdélyi Dániel – aki nem mellesleg kvalifikálta magát a hawaii világbajnokságra – komoly célokkal érkezett Nagyatádra! Dani a vízből 15-nek jött ki, majd egészen elképesztő tempót diktált, és a második legjobb idővel teljesítette a kerékpáros pályát, majdnem 40km/h-ás átlagot tekerve. A futás is remekül sikerült, 3:30-on belül futotta le a maratoni távot, így 9:40:50-es eredménnyel az abszolút 9-ik helyen ért célba, korosztályában pedig a dobogóra is felállhatott.