-
Virágtenger a városban
A III. Béla király téri egynyári virágágyásban a domináns a rózsaszín és ennek árnyalatai. A Zichy liget körágyása, a Nap szerelmese fantázia nevet kapta az idei egynyári szezonra. A Petőfi park ágyásaiba pedig a SunPatiens névre hallgató virág került, ami az egyik legellenállóbb és legsokoldalúbb egynyári dísznövény.
2026.06.13. -
Nyugalmazott vezérezredes idézi fel előadásában a szovjet csapatok távozásának idejét
A 35 éve lezajlott sorsfordító eseményeket idézi fel június 16-án Borsits László nyugalmazott vezérezredes. A különleges előadásnak, amelyet Németh István kuratóriumi elnök nyit meg, a Berényi út és Móricz Zsigmond utca sarkán, a Hotel Vadászkürt mellett található Krajczáros Art Gallery ad otthont.
2026.06.13. -
Érzelmi intelligencia fejlesztése
Az önismeretet, az érzelmi intelligencia fejlesztését és az érzelmi nevelést állítja fókuszba az az új közösségi tér, amely pénteken délután nyitotta meg kapuit Székesfehérváron. A LESZEK hangulatos terei lehetőséget nyújtanak egyéni konzultációkra, coaching folyamatokra, páros és csoportos foglalkozásokra.
2026.06.12. -
Duplo világ a Gárdonyiban
Lego kockákból épült hatalmas kastélyok, működő vonatok, hajók és más különlegességek várják az érdeklődőket június 13-án és 14-én a Gárdonyi Géza Művelődési Házban.
2026.06.12.
Idén is aktív a SZÉNA Egyesület – számtalan programmal várják a családokat
Az egyesület évről évre kiemelt feladatának tekinti, hogy segítséget nyújtson a szünidei gyermekfelügyelet megszervezésében, hiszen ez az időszak sok kisgyermekes családnak komoly kihívást jelent.
A nyár folyamán több turnusban indult napközis tábor, ahol a résztvevők csapatépítő játékokban mérhették össze ügyességüket, kézműveskedhettek, sütit készíthettek, kirándulásokon, önellátó kert-látogatáson és gyógynövényekről szóló, ismeretterjesztő előadás vehettek részt. Nem maradhatott el a hagyományos mozilátogatás sem, valamint az egyik legnagyobb kedvenc, a fagyizással egybekötött városismereti séta.
Az egyesület oktatókertjében nyáron is folyt a munka: a frissen betakarított zöldségek a rászoruló családok asztalára kerültek.
Új kezdeményezésként elindult a „Játszótérről játszótérre” program is. A játékos kihívás célja, hogy a résztvevő családok minél több játszóteret látogassanak meg gyermekükkel 2025. október 31-ig. Az élmények dokumentálásához a helyszíneken fotót kell készíteni, majd azt a program zárt Facebook-csoportjában, a család saját bemutatkozó posztja alatt megosztani. A részletes tudnivalók a www.szena.hu oldalon érhetők el.
A legkisebbekről sem feledkezik meg a SZÉNA egyesület: a Csibészke és a Zöldliget Családi Bölcsőde augusztus közepéig fogadta a gyerekeket, és szeptembertől – egy festést követően - újra megnyitja kapuit az intézmény, ahova a szabad férőhelyekre várják a 3 év alatti kisgyermekeket, akik ősztől szeretnék megkezdeni a bölcsődei életet.
A SZÉNA Egyesület nyári programjai Székesfehérvár MJV Önkormányzata, az Alcoa Alapítvány és a CRANE Fund for Widows & Children nagylelkű támogatásával valósultak meg.