Idén először a Hajtó családé az Amatőr Városi Tekebajnoki cím

Tizenhárom csapat részvételével zajlott a 2018/19-es szezonban az Amatőr Városi Tekebajnokság, amelynek hagyományosan a Köfém tekepálya adott otthont. Az első helyen végül – a többszörös bajnok Marxim Pizzéria és a TTH Csór csapata előtt – a Hajtó család végzett.
2019.05.28. 22:33 |

A csapatok szavazata alapján a bajnokság legjobb női játékosa Magda Lilla lett, míg az urak közül Hajtó Krisztián végzett az élen. A legjobb amatőr serdülő játékosnak Turi Rolandot választották.

Közel két évtizedes hagyománya van már Székesfehérváron az Amatőr Városi Tekebajnokságnak, amelynek sok éve a Köfém-pálya ad otthont. Idén tizenhárom csapat huszonnégy fordulón át gurított egymás ellen, míg végül kialakult a szoros végeredmény. A csapatok közül vannak már veteránnak számító indulók, akad csak nőkből álló társaság, de a szezonban Közút_2 néven újoncok is csatlakoztak a bajnoksághoz.
Az évadzáró eredményhirdetésen a legjobbak Mészáros Attila alpolgármestertől vehették át a kupáikat. Az alpolgármester elmondta, hogy Székesfehérvár életében az élsportja, az utánpótlás- és a diáksportja mellett ugyanolyan fontos szerepet tölt be a szabadidősportok támogatása, ezért is döntött májusban a Közgyűlés az amatőr teke további támogatásáról. Mint fogalmazott, a sportolóknak már csak két szezont kell várniuk arra, hogy megépüljön a Budapesti Corvinus Egyetem Székesfehérvári Campusának területén az új városi sportcsarnok, ahol a tekések is új otthont kapnak majd. Az alpolgármester gratulált a játékosoknak a szezonban nyújtott jó teljesítményükhöz, a nyárra pedig jó pihenést kívánt, hogy aztán újult erővel folytatódhasson szeptemberben a tekeszezon.

Az Önkormányzat Közművelődési, Rendezvényszervező, Ifjúsági és Sportirodájának munkatársa, Magony Tamás elmondta, hogy a városi Nyitott tornatermek programnak köszönhetően minden pénteken 17 és 20 óra között bárkinek lehetősége van díjmentesen kipróbálnia magát az ügyességi sportban a Köfém tekepályán.

A díjkiosztón Kaszás Ottó, a bajnokság főszervezője is köszöntötte a csapatokat. Megköszönte Kovács Gábornak, Tóth Ernőnek és Csehi Sándornak a bajnokság sikeres lebonyolításáért végzett áldozatos munkáját. Elmondta, hogy a bajnokság utolsó fordulói is tartogattak izgalmakat, ugyanis a dobogós helyezések is a végső csatákban alakultak ki. A főszervező gratulált Turi Rolandnak, aki amatőr U14-es kategóriában megnyerte az Országos Bajnokságot, Csóri-Bogár Barbarának, akit Csehi Sándor edzett, és az amatőr U14-es kategóriában szintén első lett, illetve ifj. Sziklási Tibornak, aki igazolt játékosként az U14-esek között győzött.

A díjátadón a főszervező minden csapatról mondott egy-egy jó szót, kihirdette, hogy a bajnokságban résztvevők szavazatai alapján a szezon legjobb női játékosa Magda Lilla, míg a legjobb férfi játékos Hajtó Krisztián lett. A legjobb serdülőjátékos díját Turi Roland vihette haza. A 2019/20-as szezon nevezése várhatóan augusztusban indul. A szervezők már tizennégy csapattal terveznek, így még akad kiadó hely a bajnokságban!