-
Nagyboldogasszony napja
Nagyboldogasszony napja Szent István óta parancsolt ünnep. Bár a mennybevétel dogmáját XII. Pius pápa viszonylag későn,1950-ben hirdette csak ki, az ünnep az egyház sok évszázados hitbeli meggyőződését tükrözi. Magyarországon ez a nap kiemelt ünnep, 1948-ig munkaszüneti nap volt. Szombaton, Nagyboldogasszony ünnepén Spányi Antal megyés püspök tart ünnepi szentmisét a Bazilikában este hat órakor.
2026.08.15. -
A Települési Önkormányzatok Országos Szövetségének sajtóközleménye
Dr. Lőrincz Viktória vidék- és településfejlesztési miniszter 2026. július 30-án megkereste az országos önkormányzati érdekszövetségek elnökeit az Önkormányzatok Nemzeti Együttműködési Tanácsa (ÖNET) soron következő ülésének előkészítésével kapcsolatosan és javaslatokat kért az ülés napirendjére.
2026.08.07. -
Bezárhatnak a bölcsődék és óvodák
Valamennyi bölcsőde és óvoda számára megfontolásra ajánlja az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium a hőségriadó idejére a zárvatartás lehetőségét, erről tájékoztatott Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszter Facebook-oldalán szombaton.
2026.08.02. -
További energiatakarékos intézkedéseket vezet be Székesfehérvár
Székesfehérvár Önkormányzata a Kormány energiatakarékosságra vonatkozó felhívásához csatlakozva több intézkedést vezet be a villamosenergia-felhasználás csökkentése érdekében. A cél, hogy az önkormányzati feladatellátás zavartalan biztosítása mellett mérséklődjön az energiafelhasználás, és a munkavállalók számára is biztonságos munkakörnyezetet lehessen fenntartani.
2026.08.01.
Idén 62 milliárd forintot fordít az állam gázártámogatásra
Az állam idén 62,8 milliárd forintot fordít gáz- és távhőtámogatásra, a leginkább rászorult fogyasztóknál a támogatás a havidíjak csaknem felét fedezi. A támogatásra azok a háztartások jogosultak, ahol az egy fogyasztási egységre jutó havi nettó jövedelem nem haladja meg a 99750 forintot. A leginkább rászoruló fogyasztók esetében gázfogyasztásnál a havidíjnak közel felét (44 százalék), távhő-felhasználásnál pedig több mint felét (52 százalék) a támogatási rendszer biztosítja.
2009.02.13. 07:35 |
Az állam idén 62,8 milliárd forintot fordít gáz- és távhőtámogatásra, a leginkább rászorult fogyasztóknál a támogatás a havidíjak csaknem felét fedezi. A támogatásra azok a háztartások jogosultak, ahol az egy fogyasztási egységre jutó havi nettó jövedelem nem haladja meg a 99750 forintot.
A kormány idén az előirányzat szerint 62,8 milliárd forintos energiatámogatást ad elsősorban gáz- és távhőtámogatás formájában a rászorultaknak. A szociális alapú gáz- és távhőtámogatás 2007. január 1-jei bevezetése óta azon háztartások jogosultak ilyen támogatásra, ahol az egy fogyasztási egységre jutó havi nettó jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíjminimum 3,5-szeresét, amely jelenleg 99750 forint. A kompenzációt a fogyasztók kérelme alapján a Magyar Államkincstár állapítja meg.
Mivel az energiaárak 2008-ban több ízben emelkedtek, a támogatási mértékek 2009-ben történő változatlan fenntartása társadalom- és szociálpolitikai szempontból alapvető követelményt jelent. Ennek megvalósításához pótlólagos forrásra van szükség, amely az energiaellátók jövedelemadójából (az úgynevezett Robin Hood-adó) származó, évi 30 milliárd forint összegre becsült bevétel. Ezáltal lehetővé vált, hogy 2009-ben a támogatás alapvető feltételei változatlanok maradjanak.
A leginkább rászoruló fogyasztók esetében gázfogyasztásnál a havidíjnak közel felét (44 százalék), távhő-felhasználásnál pedig több mint felét (52 százalék) a támogatási rendszer biztosítja. Az állam arra törekszik, hogy a támogatás valóban szociális alapú legyen. 2009. január 30-ig összesen 1 millió 564 ezer 868 igénylésből 1 millió 351 ezer 203 esetben született támogatási döntés, ez 86,3 százalék. Gázár-támogatásban 1 millió 115 ezer 844 igénylő részesül, távhő-ártámogatásra pedig 235 ezer 359 háztartás jogosult.
A kormány idén az előirányzat szerint 62,8 milliárd forintos energiatámogatást ad elsősorban gáz- és távhőtámogatás formájában a rászorultaknak. A szociális alapú gáz- és távhőtámogatás 2007. január 1-jei bevezetése óta azon háztartások jogosultak ilyen támogatásra, ahol az egy fogyasztási egységre jutó havi nettó jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíjminimum 3,5-szeresét, amely jelenleg 99750 forint. A kompenzációt a fogyasztók kérelme alapján a Magyar Államkincstár állapítja meg.Mivel az energiaárak 2008-ban több ízben emelkedtek, a támogatási mértékek 2009-ben történő változatlan fenntartása társadalom- és szociálpolitikai szempontból alapvető követelményt jelent. Ennek megvalósításához pótlólagos forrásra van szükség, amely az energiaellátók jövedelemadójából (az úgynevezett Robin Hood-adó) származó, évi 30 milliárd forint összegre becsült bevétel. Ezáltal lehetővé vált, hogy 2009-ben a támogatás alapvető feltételei változatlanok maradjanak.
A leginkább rászoruló fogyasztók esetében gázfogyasztásnál a havidíjnak közel felét (44 százalék), távhő-felhasználásnál pedig több mint felét (52 százalék) a támogatási rendszer biztosítja. Az állam arra törekszik, hogy a támogatás valóban szociális alapú legyen. 2009. január 30-ig összesen 1 millió 564 ezer 868 igénylésből 1 millió 351 ezer 203 esetben született támogatási döntés, ez 86,3 százalék. Gázár-támogatásban 1 millió 115 ezer 844 igénylő részesül, távhő-ártámogatásra pedig 235 ezer 359 háztartás jogosult.