-
Vereség a BVSC ellen
A Videoton a BVSC otthonában kapott ki 1-0-ra, a gólt Dénes szögletből csavarta a fehérvári kapuba. A Vidi egy kapufáig jutott Zsótér Donát révén. A 28. fordulóban eldőlt az is, hogy a Honvéd feljutott az élvonalba. BVSC-ZUGLÓ–VIDEOTON FC FEHÉRVÁR 1-0 (1-0)
2026.05.03. -
Alba győzelem
Az Alba Fehérvár szombaton 91-76-ra legyőzte hazai pályán a Sopront a férfi kosárlabda NB I-ben az ötödik helyért kezdődött párharc első mérkőzésén. A továbbjutáshoz az egyik fél két győzelme szükséges.Alba Fehérvár - Sopron KC 91-76 (19-17, 23-25, 20-19, 29-15)
2026.05.02. -
Futókörök napja
Hatodik alkalommal várják a mozogni vágyókat a futókörök napjára a Halesz parkba május 16-án, szombaton. A program részleteiről kedden tartottak sajtótájékoztatót.
2026.04.29. -
Címvédésre készülnek
Negyedik alkalommal jutott be zsinórban a bajnoki döntőbe a MÁV Előre Foxconn férfi röplabdacsapata, a fehérváriak most először vághatnak neki címvédőként a finálénak. Az ellenfél az a Kaposvár lesz.
2026.04.28.
Idegenben nincs gondja a Vidinek, Pécsen is simán győztek Nikolicsék
A hazai pályán elveszített szuperrangadó után a kupában Budapesten nyert a Videoton, a bajnoki folytatásban pedig megint megmutatta, hogy vendégként idén semmi problémája nincs. Pécsen már az első félidőben két góllal vezetett, az ezúttal kezdőként bizonyító Nemanja Nikolics góljával és gólpasszával. Mivel a Debrecen döntetlent játszott szombaton, két ponttal csökkent a különbség a listavezető és a harmadik helyen álló Vidi között. (fotó: vidi.hu)
PMFC - Videoton FC 1-3 (0-2)
PMFC - Videoton FC 1-3 (0-2)
2012.03.24. 17:52 |
A hazai pályán elveszített szuperrangadó után a kupában Budapesten nyert a Videoton, a bajnoki folytatásban pedig megint megmutatta, hogy vendégként idén semmi problémája nincs. Pécsen már az első félidőben két góllal vezetett, az ezúttal kezdőként bizonyító Nemanja Nikolics góljával és gólpasszával. Mivel a Debrecen döntetlent játszott szombaton, két ponttal csökkent a különbség a listavezető és a harmadik helyen álló Vidi között.
Négy helyen változtatta meg Paulo Sousa a Loki elleni kezdőcsapatot, Brachi letöltötte eltiltását, a többi esetben azonban taktikai megfontolások is vezethették. Vagy csak úgy ítélte meg, Kovács, Evandro és Hector jobb lesz, mint Tóth Balázs, Walter Lee és Szolnoki volt. Így aztán csak egy igazi védekező középpályással, Bozsovics - Brachi, Caneira, Vinícius, Hector - Gyurcsó, Mitrovics, Sándor - Kovács, Nikolics, Evandro összeállításban kezdett a Vidi, s bár az elején egy hazai lövés kicsit ráijesztett a vendégekre, hamar bejött a "támadóbb" felállás. Nikolics egy Evandro által lefejelt labdát fordulásból gurított a kapuba a 12. percben. Kényelmesen várhatta innentől a hazai rohamokat aVidi, azok viszont nem nagyon jöttek. Magabiztosan őrizték Caneiráék az előnyt, és néha meglódultak: Nikolics majdnem gólpasszt adott Gyurcsónak, a gólvonalról vágták ki a labdát a szélső elől. Aztán mégis létrejött ez a szereposztás: a félidő hajrájában Sándor remek labdáját Nikolics belőhette volna de okosan és önzetlenül a még tisztábban érkező Gyurcsónak készítette le, aki megszerezte első bajnoki gólját a Vidiben. (A Kaposvár ellenit is neki adták, de hát az valójában öngól volt.)
Lehet, hogy a fehérváriakat is elkényelmesítette a biztos vezetés, a második félidő elején Markovics többször otthagyta a védelem jobb oldalán az ellenfeleit, és az 55. percben gólt érően játszotta meg Andorkát, akinek nem volt nehéz dolga. Hamar válaszolhatott volna a Vidi, de Gyurcsó ziccerben Dibusz lábára lőtte a labdát. A gólpasszt Nikolics jegyezte volna - de nem kellett búslakodnia, lőtt helyette gólt, 11-esből, tíz perccel később. A meccs legjobbja volt a bajnokságban ezzel már 12 gólnál tartó támadó, nem lehet kérdés.
Érdekesség, hogy a listavezető Debrecen szintén vezetett 2-0-ra ebbena fordulóban, végül mégis meglepő 2-2-t ért csak el a Pápa ellen - a Vidi ellenben nem hagyta veszni a három pontot. Így csökkent a különbség a két csapat között, de még mindig tíz pont, nagy kár azért a rangadóért.
PMFC - Videoton FC 1-3 (0-2)
Gl: Andorka, illetve Nikolics (2), Gyurcsó.
