Húsvéti kosarak, ajtódíszek, vesszőtojás – mindent elkészíthetsz szombaton, a kézműves zöldvessző műhelyben

Izgalmas műhelyfoglalkozásokat szerveznek az előttünk álló hétvégén a Rác utcai Kézművesek Házában. A zöldvessző műhelyben húsvéti használati és dekorációs tárgyak készülnek, emellett nyitva áll az ÖrökGyöngy műhely és csipkeverő műhely is.
2026.03.19. 09:36 |
Húsvéti kosarak, ajtódíszek, vesszőtojás – mindent elkészíthetsz szombaton, a kézműves zöldvessző műhelyben

A zöldvessző fonás egy hagyományos népi technika, melynek során frissen vágott, héjas vesszőket használnak fel a munkához, így az elkészült tárgy megőrzi a természetes színét és egyszerű, rusztikus megjelenését.

A Fehérvári Kézművesek Egyesületének Rác utcai portáján március 21-én, szombaton 9.00 és 17.00 óra között tart nyitva a zöldvessző műhely, ahol lehet készíteni lapos kínálót a húsvéti tojásoknak, a kalácsnak vagy a csokiknak, illetve készíthetünk nyuszis ajtódíszeket, kerek vagy ovális koszorúalapokat és vesszőtojásokat is.

Jelentkezni lehet a házban a kezmuvesek@gmail.com címen, vagy Reizer Brigitta foglalkozásvezetőnél a 06 30 385 0452-es telefonszámon.

Szintén március 21-én, szombaton 9.00 és 15.00 óra között folytatódik az ÖrökGyöngy műhely, ahol különleges gyöngyökből ékszereket és dekorációkat készíthetnek a résztvevők, míg március 22-én, vasárnap 10.00 és 16.00 óra között csipkeverő műhely is lesz. További részletek a Fehérvári Kézművesek Egyesületének Facebook-oldalán olvashatóak.

Fehérvári színes

  1. Királyok a Belvárosban

    A Székesfehérvári Királyi Napok felvezető rendezvénysorozata, a Királyok a Belvárosban újabb látványos programmal várta a közönséget szombaton kora este. Folytatódott a Királyok a Belvárosban programsorozat, ahol ezúttal Szent Erzsébet, Szent Margit, Asztrik érsek és II. András várta az érdeklődőket, a Tabulatúra régizene-együttes és a Magyar Királyi Kardforgatók Rendjének vitézei kíséretében.

    2026.08.01.
  2. Csabai Pétert köszöntötték

    Csabai Péter 1931. július 31-én született egy olyan korban, mikor az emberek számára a munka, a család és az egymás iránti tisztelet jelentette az élet biztos alapját. Az évek alatt lakatosinasból üzemvezetővé váló motorsport-rajongó élete során nemcsak a gépek összeszerelésében, de a versenyzésben is kiteljesedhetett.

    2026.07.31.
  3. Vadszeder-gyűjtés elhalasztva

    A nagy hőségre tekintettel ELHALASZTOTTÁK a most vasárnapra tervezett, nadapi Herbarius-túrát - tájékoztat közösségi oldalán a Szent István Király Múzeum. A szervezők tehát augusztus 9-én várnak majd mindenkit, aki szívesen csatlakozna a programhoz, hogy a vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag vadszederből gyűjtsön Lencsés Rita gyógynövényszakértő vezetésével.

    2026.07.31.
  4. Ételosztás augusztusban

    Augusztus 2-án folytatódik a Fehérvári Heti Betevő jótékonysági ételosztás. A szervezők vasárnap délelőtt, a Deák Ferenc Technikumnál várják a sütemény-, a gyümölcs- és a tartós élelmiszer felajánlásokat a rászorulók számára.

    2026.07.31.