-
Megemlékezés a Rác utcában
Koszorúzással emlékeztek szombaton délelőtt a Rác utcai Mártírok emlékművénél arra a tizenkettő ártatlan fehérvári polgárra, akiket szovjet katonák gyilkoltak meg 1945. március 22-én. Az esemény gyászmisével zárult, amelyet Pavle Kaplan esperes celebrált.
2026.03.21. -
Védőháló az ÖKK Podcastban
A szociális munka világnapját a nemzetközi szakmai szervezetek kezdeményezésére a 2000-es évek elején hozták létre. A cél, hogy felhívják a figyelmet a szociális munkások, a gyermekvédelemben, az idősgondozásban, vagy a hajléktalanellátásban dolgozók tevékenységének fontosságára, illetve a rászorulók megsegítésére.
2026.03.20. -
Honvédelmi park Fehérváron
Ünnepélyesen megnyitották a Székesfehérvári Honvédelmi Parkot a Bregyó Közi Sportcentrumban. Az új létesítmény a honvédelmi nevelés és a fiatalok megszólítása szempontjából is kiemelt jelentőségű.
2026.03.20. -
Nyílt nap a NAV-nál
Középiskolásoknak tartott nyílt napot a NAV Fejér Vármegyei Adó- és Vámigazgatósága. A diákok megismerhették egyebek mellett az adó- és vámigazgatási, illetve bűnügyi szakterület munkáját is.
2026.03.20.
Húsvéti jótékonysági vásár a Megyeháza udvarán
Húsvéti jótékonysági vásár nyílt a Megyeháza aulájában. A polgárdi- tekerespusztai gyermekotthon lakóinak saját készítésű termékeit lehet megvásárolni, ezzel is támogatva a szociálisan rászorulókat. A vásáron válogathatunk például hímes tojások, szalvétatartók, hímzett kötények, és még sok más ünnepi használati tárgy közül. Pénteken nyolc és fél kettő között van nyitva a vásár.
2011.04.15. 07:18 |
Húsvéti jótékonysági vásár nyílt a Megyeháza aulájában. A polgárdi- tekerespusztai gyermekotthon lakóinak saját készítésű termékeit lehet megvásárolni, ezzel is támogatva a szociálisan rászorulókat. A vásárból befolyt összeget ugyanis az önkormányzat szociális ellátásra és gyermekvédelemre fordítja majd. Maga az ötlet nem új keletű, hiszen az Önkormányzat már ezt megelőzően is szervezett ilyen jótékonysági ajándéktárgy árusítást, legutóbb az adventi ünnepkör kapcsán.
A rögtönzött piacon vásárolt termékek, egyedi kézműves munkák az elmúlt korok hangulatát idézik. A vásáron válogathatunk például hímes tojások, szalvétatartók, hímzett kötények, és még sok más ünnepi használati tárgy közül a pénteki nap folyamán is, nyolc és fél kettő között.