-
Szülésre felkészítő tanfolyam
Folytatódik a Székesfehérvári Egészségfejlesztési Iroda szervezésében az ingyenes, szülésre felkészítő tanfolyam. A február 16-án induló csoporthoz már most lehet jelentkezni.
2026.02.01. -
Tengerre, Mackók!
Február második napján minden figyelem a medvék felé fordul, hiszen az időjósló népszokás szerint, ha a medve kijön barlangjából és meglátja árnyékát, hátat fordít és visszamegy aludni, tehát hosszú tél várható. Van azonban egy fehérvári különítmény, a medvetársadalom legfrissebb egyedei, akik egészen más terveket szövögetnek.
2026.01.31. -
Farsang a zeneoviban
Zeneovis farsangi mulatságot rendeznek január 31-én, szombaton 10.00 órai kezdettel a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban. A kisgyermekes családokat rengeteg játékkal, hangszerrel és kézműves kuckóval várják, és lesz meglepetés is. A belépés ingyenes, ám jó szívvel fogadják a támogatásokat.
2026.01.30. -
Heti Betevő február 1-jén
Folytatódik a Fehérvári Heti Betevő jótékonysági ételosztás február 1-jén, vasárnap. A felajánlásokat délelőtt várják, hagyományosan a Deák Ferenc Technikumnál.
2026.01.30.
Hulladékcsökkentési Hét - virtuális kiállítás és szemléletformáló videó a könyvtártól
A Hulladékcsökkentési Hét újabb könyvtáras aktivitásai között Horváth Hella virtuális kiállításra hívja az olvasókat: a könyvek újrahasznosítását mutatja be egy kisfilm, amiben szemet-szívet gyönyörködtető könyvszobrok és paverpol technikával készült alkotások is megjelennek.
Lippai Kitti és Kecskés Tímea a „Ki? Ti & Mi” csapat tagjai ötletgazdag videót készítettek: a könyvtár közösségi oldalán megjelent ismeretterjesztő kisfilmben arról beszélnek, milyen apró, mindennapi cselekedetekkel tehet bárki a környezet megóvásáért. A szemléletváltásról, hulladékmentes vásárlásról, hulladékcsökkentésről és környezettudatosságról szóló gondolatmenettel a gyerekeket, a családokat szólítják meg.
A könyvtár a Hulladékból újra hasznosat pályázatra december 12-én, szombaton 18 óráig a varga.judit@vmk.hu e-mail címre várja a kreatív kincsekről készített fotókat, amikre majd a közösségi oldalon lehet szavazni. A legjobb alkotások készítői könyvjutalomban részesülnek.