-
Nyílt nap az alapszakokról
Az Óbudai Egyetem Alba Regia Karának képzéseit ismerhették meg az érdeklődők a kar pénteki nyílt napján. Elhangzott, az egyetem és így a fehérvári kar immár második éve a legfelső szegmensben szerepel a nemzetközi egyetemi rangsorban.
2025.12.12. -
Fehérvári Huszárok Napja
A Fehérvári Huszárok Egyesülete a hagyományokhoz hűen Pátzay Pál lovasszobránál emlékezett meg december 11-én az egykori 10-es huszárezred hőseiről. Az 1914. decemberében Limanowa mellett lezajlott csata során a magyar lovasság hősiesen megküzdött az orosz csapatokkal, és megállította azok előre nyomulását.
2025.12.11. -
Nyílt nap az alapszakokról
Nyílt napot tartott az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara Székesfehérváron. A programon a város és a kar vezetői köszöntötték a középiskolás érdeklődőket, a résztvevők pedig átfogó tájékoztatást kaptak az egyetem képzési kínálatáról.
2025.12.12. -
A limanowai csata hőseire emlékeztek
A limanovai csata 111. évfordulója alkalmából tartottak a Szent István Művelődési Házban. A programot a hagyományos megemlékezés követte a Városház téren a 10-es huszárok emlékművénél.
2025.12.11.
Hőségriadó - ásványvizet osztanak Székesfehérváron
A legmagasabb, azaz a harmadfokú piros riasztás van érvényben a hőség miatt a Közép-dunántúli régióban. Székesfehérváron több intézkedést is bevezettek a rendkívüli időjárás miatt. Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzatának megbízásából a Városgondnokság naponta több mint 1500 palack ásványvizet oszt szét a járókelők között a Liszt Ferenc utcában. A Fejérvíz pedig hét tűzcsapot alakított át ideiglenes ivókúttá.
2010.07.13. 17:13 |
A legmagasabb, azaz a harmadfokú piros riasztás van érvényben a hőség miatt a Közép-dunántúli régióban. Székesfehérváron több intézkedést is bevezettek a rendkívüli időjárás miatt. Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzatának megbízásából a Városgondnokság naponta több mint 1500 palack ásványvizet oszt szét a járókelők között a Liszt Ferenc utcában. A Fejérvíz pedig hét tűzcsapot alakított át ideiglenes ivókúttá. A Fejérvíz a város legforgalmasabb helyeire tette a csapokat, így a vasútállomáson, a Prohászka utca sarkán, a Gyümölcs utcában és a Távírda utcában vannak ideiglenes ivókutak, a belvárosban pedig a Petőfi-Kossuth utca sarkán, a Piac téren, valamint a Brunszvik óvodánál alakították át a tűzcsapokat. Az esti órákban pedig a felhevült aszfaltot is hűteni próbálják. A tűzoltóság segítségével este hat órától négy órán keresztül locsolják az utakat a városban. Az intézkedések addig tartanak, míg a tisztiorvosi szolgálat vissza nem vonja a hőségriadót.