-
Szalóki Ági érkezik Fehérvárra
Évzáró különkiadással készül az SZKKK Dúdoló és Csicsergő foglalkozása: december 17-én, szerdán 10 órától Szalóki Ági Babakoncertje varázsolja el az apróságokat a Felsővárosi Közösségi Házban.
2025.12.15. -
Bajcsihal az ünnepi asztalra
A városi piacon működő üzlet Magyarország egyik legnagyobb haltermelő és feldolgozó vállalkozásához tartozik, ahol évtizedek óta garantálják a friss, ellenőrzött alapanyagokat. A kínálatban tisztított és feldolgozott halak, konyhakész termékek, friss halászlé-alapok és különleges füstölt finomságok is megtalálhatók.
2025.12.15. -
Szeretet Karácsony
Még egy hétig, december 22-ig fogadják az adományokat az Alba Bástya Központban és a Városház téri Adventi Faházban. A tartós élelmiszereket, édességet, szaloncukrot tartalmazó csomagokkal a karácsonyi időszakban körülbelül 300-400 családnak tudnak segíteni és szebbé tenni az ünnepet a székesfehérváriak ajándékainak köszönhetően.
2025.12.15. -
Fellobbant az öröm gyertyalángja
Advent harmadik vasárnapján a Bakony Népzenei Együttes műsora várta az érdeklődőket a Városház téri színpadon, majd Törő Gábor országgyűlési képviselő és Berze János református lelkész osztotta meg ünnepi gondolatait, hogy aztán fellobbanhasson a várakozás harmadik gyertyájának lángja is.
2025.12.14.
Hozz egy mesekönyvet - február 28-ig lehet csatlakozni az akcióhoz
Fehérváron a könyveket a Barátság mozi előterében elhelyezett dobozban gyűjtik, a gyűjtőpont vetítési időn kívül is megközelíthető: a moziban február 28-ig, hétfőtől szombatig 8–20 óra között várják az adományokat.
Neves művészek és közéleti személyiségek – Till Attila, Korpás Kriszta, Rutkai Bori, Jordán Adél, Borbély Alexandra, Müller Péter Sziámi, Karafiáth Orsolya és Szabó Simon – mondták el véleményüket a hazai mozikban február 7-től látható filmről egy rövid videóban. A kisfilmben elhangzottak adták az ötletet a mesekönyvgyűjtésre, amit a filmforgalmazó Mozinet a Máltai Szeretetszolgálat segítségével valósít meg az arra vállalkozó hazai mozikban.
A libanoni Oscar-jelölt alkotás egyszerre megható és lenyűgöző mozi, amit látva azonnal felébred az emberben a tenni akarás. A film főhőse, a 12 éves libanoni Zain minden nehézség ellenére, a felnőtteket megszégyenítő módon vigyáz testvéreire, tiszta szívvel és hatalmas felelősségérzettel fordul gyerektársai felé, s küzd napról napra azért, hogy jó ember lehessen. Az alkotás, amit először a Cannes-i Nemzetközi Filmfesztivál közönsége fogadott negyedórás ovációval, ma kerül a mozikba és ekkor veszi kezdetét a nagy mesekönyvgyűjtés a rászoruló gyermekek számára.
Hozz egy mesekönyvet a moziba és tedd egy kicsit szebbé a világot! A hazánkban 30 éves Máltai Szeretetszolgálat számtalan család útját támogatja a legnehezebb helyzetekben, és munkatársai tudják, hogy hol örülnének a legjobban a mesekönyveknek és el is juttatják a mozinézők adományait a legkisebbeknek. Az akcióhoz csatlakozott filmszínházak nézőit arra biztatják, hogy hozzák el a moziba a már kinőtt, megunt, leselejtezett vagy éppen legkedvesebb mesekönyvüket.
A következő mozik önként vállalták a mesekönyv-adományok gyűjtését: Tabán Artmozi – Budapest, Puskin Artmozi – Budapest, Apolló Mozi - Pécs, Barátság mozi – Székesfehérvár, TiszapArt Mozi – Szolnok, Belvárosi Mozi – Szeged, Agora Savaria Művelődési Ház – Szombathely.