Hozta a kötelezőt a Fehérép-Alcoa FKC

A kötelező és nagyarányú győzelem begyűjtésének reményében lépett pályára a Fehérép-Alcoa FKC a női kézilabda bajnokság 11. fordulójában. A tabella hetedik helyéről előrelépni kívánó fehérváriak a sereghajtó Vasas vendégeként vizitáltak, és nyertek olyan különbséggel, hogy a Sótonyi-csapat fellépett az ötödik pozícióba. Vasas SC – Fehérép-Alcoa FKC 24-31 (15-17)
2008.11.12. 23:44 |

Sok hibával kezdtek a csapatok a hetedik és a 12. összecsapásán, majd aztán belecsaptak a „lecsóba” a lányok, mert nagy adok-kapokba merültek a gólok világában. A rohanásból a Fehérép jött ki jobban, elhúzott négy góllal, de tovább nem tudott menekülni, mert a támadásban vétett hibákat kihasználta a nagyon fiatal állománnyal rendelkező Vasas, és felzárkózott. Tulajdonképpen az egész első félidőre ez volt jellemző: a vendégek elléptek, majd az angyalföldi piros-kékek visszazárkóztak két gólra. A szünetben is 17-15 volt az állás a fehérvári együttes javára.

Fordulás után aztán hiába rohantak oda és vissza a játékosok, öt percen át érintetlenek maradtak a hálók. Aztán beindult a henger. A végéig 8 gólig jutó Trishchuk által vezérelt Fehérép hat perc alatt 7-1-es sorozatot produkált, és eldöntötte a mérkőzést. A Sótonyi-csapat védekezése nagyon jól szűrte a lelkes Vasas-támadásokat, támadásban pedig eredményesen játszottak a fehérváriak. A találkozó hajrájában már csak az volt a kérdés, hogy a Fehérép meg tudja-e őrizni hétgólos előnyét, ami azt jelentette, hogy a legutóbb sikeres EHF-akadályt vevő csapat fellépett a bajnoki tabella ötödik pozíciójára.

Vasas SC – Fehérép-Alcoa FKC 24-31 (15-17)

Fáy utca, 300 néző
 vezette: Kolarovszki, Szabó

Vasas: Koszó – Balog 6, Szeberényi 8/3, Kupricenkova 4, Szalontai 1, Kovács, Kolos 1. Csere: Antóni (kapus), Takács, Mocsai, Roszinszki 1, Kopecz, Mikó 1, Turcsányi 1. Vezetőedző: Papp György

Fehérép: Petróczi – Vaszari 2, Trishchuk 8/2, Siti 5/1, Vijunaite 2, Bernataviciute 7, Kovács 4. Csere: Djeric (kapus), Emberovics 1, Lévai, Kamper, Szegedi, Nikolic 2. Vezetedző: Sótonyi László.

Kiállítások: 2 ill. 10 perc