Hosszabbításban szenvedett vereséget az Alba Fehérvár Szolnokon

Idegenbeli bravúrra készült az Alba a Szolnok otthonában, és közel is állt hozzá. A meccs elejétől jobbára a fehérváriak vezettek, de szünet után nem támadtak elég hatékonyan. Így is volt esélyük nyerni, az utolsó percben is vezettek. Végül hosszabbítás döntött, aminek végén a hazaiak voltak szerencsésebbek.
2020.12.19. 19:23 |

Frank Turner és Csorvási Milán is bekerült a meccskeretbe, de persze nem rájuk irányult a fő figyelem. Először játszott ellenfélként Szolnokon Vojvoda Dávid 2013 óta, érthetően ez volt a meccs egyik pikantériája. Az Alba klasszisa az első negyedben három nagy triplát is bevágott, igaz, három eladott labdája mutatta, hogy talán van benne némi drukk is. Rajta kívül Davis és Ahmad is betalált kintről, elsősorban ennek a remek mutatónak köszönhette az Alba, hogy vezetett. A hazaiaknál a centerek, Subotic és Cakarun feleltek a pontokért.

A második negyed elején nem jötek a fehérvári triplák, fordított is az Olaj, Warner hat pontot szórt zsinórban. Ami nem ment kintről, az jött közelebbről, egy az egyben sikeresen támadott a fehérvári csapat, és miután védekezése is javult, megint ellépett nyolccal. A félidő végén aztán ismét triplaeső hullt, ezúttal mindkét oldalon, az Alba Lukács, Curry és Davis révén is betalált, összességében nyolc hármassal zárta az első húsz percet és néggyel vezetett. Teljesen nyílt és színvonalas volt a meccs, kár, hogy a helyszínen nem láthatták a szurkolók.

A harmadik negyedben nem potyogtak a kosarak, de aztán három perc után sikerült feltörnie az Albának a szolnoki reteszt. Olyannyira, hogy Omenaka kosara után tízzel vezetett, amire viszont riadót fújtak a hazaiak. Badzin sok rossz kísérlet után beverte a triplákat, 8-0-s hajrával jött vissza a Szolnok. Ebben a játékrészen a fehérváriak egyáltalán nem tudtak kintről betalálni, de amikor kellett, Davis jól támadott és öt pont előnyben volt az Alba.

A negyedik negyed két perces kosárcsenddel indult, majd Davis és Badzin jött újfent. 63-65 után lefagyott az Alba, sok volt a rossz egyéni játék, a Szolnok pedig szívósan dolgozva fordított. Nagyon kellett Vojvoda triplája, hosszú idő után az első kosara. Turner duplája már vezetést jelentett, az utolsó percbe előnnyel ment be az Alba. Volt esély megnyerni a meccset, de Cakarun kiegyenlített, a végén pedig mindkét oldalon kimaradt a „meccsnyerő” dobás.

Így hosszabbítás következett, amelynek felénél Ahmad zsákolásával 83-80-ra vezettek a fehérváriak. A továbbiakban azonban nem találtak be, a hazaiak pedig Warner duplájával, majd Cakarun büntetőivel megnyerték a mérkőzést. Hiába támadhatott az Alba is, Curry eladott labdája után már nem jött bravúrtripla sem, így végletekig kiélezett rangadón második vereségét szenvedte el a Forray-csapat a szezonban.

Szolnoki Olaj - Alba Fehérvár 85-83 19-22, 24-25, 15-16, 17-12, 10-8) hosszabíbtás után

Alba: Balsay 2, Vojvoda 21/12, Curry 6/3, Davis 18/6, Ahmad 14/3. Csere: Turner 11, Omenaka 8, Lukács 3/3.