Hosszabbításban győzött, szépített a párharcban a Fehérvár AV 19

2-1-re legyőzte az Ifjabb Ocskay Gábor Jégcsarnokban a Volán a Salzburgot az EBEL negyeddöntőjének ötödik mérkőzésén, ezzel életben tartotta továbbjutási esélyét Hannu Jarvenpaa együttese. Az állás 3-2, tehát még kettőt kell nyerni a legjobb négy közé jutásért.

2019.03.22. 22:14 |

Az első derbin elért fehérvári sikert sorozatban három osztrák diadal követte, így mindenképpen be kellett húznia az ötödik meccset a Fehérvár AV 19-nek.

Ahogy másfél hete, úgy most is a Volánnak sikerült betalálnia először, ezúttal azonban már alig több mint öt perc után megtört a jég, ekkor Caruso szerezte meg a vezetést a Salzburg ellen. Az egész mérkőzésen jóval többet támadtak a vendégek, akik hamar válaszoltak, de azt a gólt némi videózás után érvénytelenítették, azonban az első harmad hajrájában már nem volt kegyelem: emberhátrányban egyenlített a Salzburg.

Carruth kapuját jóval többször veszélyeztették a vendégek, a fehérvári hálóőr 98 százalékos hatékonysággal zárta a meccset, a hazai retesz olyan jól működött, hogy sikerült túlórára vinni a döntést, azzal együtt, hogy a Volánnak is voltak nagy ziccerei.

A hosszabbításban a hazaiak voltak agilisabbak, ennek öt perc után jött meg az eredménye: Harty góljával 2-1-re győzött a Fehérvár AV 19.

A párharc vasárnap este Salzburgban folytatódik, a Volánnak még két meccset kell megnyernie ahhoz, hogy továbbjusson az EBEL elődöntőjébe.

Fehérvár AV 19 - Salzburg 2-1 (1-1) (0-0) (0-0) (1-0)

Gólszerző: Caruso, Harty, ill. Gazley.