Hosszabbításban maradtak alul Sopronban az Alba Fehérvár kosarasai

Izgalmas évzáró mérkőzésen szenvedett vereséget az Alba Fehérvár a kosárlabda-bajnokságban. Volt esélye nyerni Jesus Ramirez csapatának, de a házigazda Sopron rengeteg büntetőt dobva végül hosszabbításban felülkerekedett. Így minimálisan pozitív mérleggel zárta a szezon első részét az Alba.
2019.12.29. 20:30 |

A legtöbb idei mérkőzéssel ellentétben ezúttal nem került hátrányba az elején az Alba, sőt, jó tripláknak köszönhetően hét ponttal is vezetett az első negyedben. Molnár szorgalmasan szedte a lapattanókat, de amikor a Sopron is betalált kintről, fordított a hazai csapat.

A második negyedben Csupkovics hármasával vette vissza a vezetést az Alba, de ekkor még volt válaszuk Supoláéknak. A félidő hajrájában Ljubicsics tett róla, hogy vendégelőnyt mutasson szüneten a tábla. Az Alba csak 37 pontot kapott két negyed alatt, ami sokkal kevesebb, mint a korábbi átlaga volt.

Fordulás után sem potyogtak a kosarak. McDuffie aktivitásával nőtt az előny, hattal vezetett a Ramirez-csapat a 27. percben. Thompson vezetésével zárkózott az SKC, Jogela büntetőivel pedig fordított is, kihasználva egy kétperces fehérvári gólcsendet. Szerencsére Markovics is jól célzott a vonalról, két faultot kiharcolva négy büntetőt küldött helyére, így fehérvári vezetésről jött a negyedik negyed.

Csorvási negyedik személyi hibája és Carter kosara után lett megint egyenlő. Hamarosan pedig már egy 6-0-ás hazai roham után kért időt Jesus Ramirez, négypontos hátrányban. Az addig halvány Govens megrázta magát és két duplával visszavette a vezetést négy perccel a vége előtt. Rengeteg büntetőt dobhattak a hazaiak, és vezettek az utolsó percbe lépve. Tizennyolc másodperc volt hátra, amikor Guyton egy hármassal fordított, időt kért a Sopron. Utána rontottak, de visszaszedték a labdát, és nyolc másodperccel a vége előtt Rivers két dobást harcolt ki Molnáron. Bedobta, most az Alba két időt. Govens próbált meg győztes kosarat szerezni, de nem talált, így 75-75-tel ért véget a rendes játékidő.

Ebben az elején jobban célzott az amerikai, de hiába volt az első kosár az Albáé, öt ponttal válaszolt a Sopron. Egy Govens-triplával volt utoljára egyenlő, azt követően azonban a meccsen összesen harminckilenc büntetőt dobó hazaiak már nem engedték ki a kezükből a vezetést. 88-82-re nyert a Sopron, az Alba Fehérvár 7-6-os mérleggel hatodik helyen zárta az alapszakasz első felét.

Sopron KC - Alba Fehérvár 88-82 (22-21, 15-18, 16-17, 22-19, 13-7) - hosszabbítás után

Alba: Ljubicsics 17/9, Guyton 11/3, Markovics 8/6, McDuffie 12/6, Csorvási 5. Csere: Molnár M. 10, Govens 14/3, Csupkovics 5/3, Lukács N., Takács Ma., Takács Mi.