Horváth Viktor remek versenyzéssel lett Világbajnok!

Kétségtelen tény, 2007 legjobb öttusázója Horváth Viktor. Az Alba Volán-Bericap versenyzője – aki idén már Európa-bajnoki aranyérmet is szerzett -, a Világ csúcsára ért, hiszen a berlini Világbajnokságon az első helyen zárta az egyéni versenyt. Horváth Viktor remekül lőtt és vívott, az úszást a középmezőnyben teljesítette, majd a lovaspályán 28 pontot vesztett, a futás 3000 méterénél pedig a hatodik legjobb időt vágtázta, s így 5704 ponttal a dobogó legfelső fokára állhatott. A második helyen az orosz Frolov végzett, míg a bronzérem az Újpest versenyzője, az egyéni induló Németh Róbert nyakába került. Balogh Gábor a 14. lett, a csapat harmadik tagja Fülep Sándor pedig a 26. helyen ért célba. A magyar csapat így a németek és a csehek mögött a harmadik helyen zárt.
2007.08.19. 22:13 |