Horváth Viktor a 19. helyen zárta az Olimpiát

Elmaradt a jó magyar szereplés a Pekingi Olimpia öttusa versenyszámában. A lövészetet remekül kezdte az Alba Volán-Bericap versenyzője, Horváth Viktor, azonban a sérüléséből a napokban felépülő tusázó nem vívott jól. Úszásban két helyet előrelépett, a lovagló-pályán azonban leesett lováról. A futás 3000 métere után a tavalyi Világ- és Európa-bajnok Horváth Viktor a 19. helyen ért célba élete első olimpiáján.
2008.08.21. 15:01 |
 Elmaradt a jó magyar szereplés a Pekingi Olimpia öttusa versenyszámában. A lövészetet remekül kezdte az Alba Volán-Bericap versenyzője, Horváth Viktor, azonban a sérüléséből a napokban felépülő tusázó nem vívott jól. Úszásban két helyet előrelépett az összetett rangsorban, így a hetedik pozícióból várhatta a lovaglást. Horváth Viktor az egyik akadály előtt leesett lováról, így elúsztak az érem-esélyek. A futás 3000 métere után a tavalyi Világ- és Európa-bajnok Horváth Viktor a 19. helyen ért célba élete első olimpiáján.

A másik magyar induló, Balogh Gábor sem szerepelt jobban, athéni ezüstérmesünk a 26. lett.
 Az orosz Mojszejev megvédte olimpiai bajnoki címét, másodikként a litván Krungolcas, míg harmadikként a szintén litván Zadneprovskis ért célba.