-
Köszönet a mentősöknek
Székesfehérvár közössége nevében köszöntötték az OMSZ Székesfehérvári Mentőállomásán a mentős dolgozókat, akik az ünnepek alatt is szolgálatban lesznek, hogy segítsenek a bajba jutott, beteg embereknek. Rajtuk keresztül mindenkinek szólt a köszönet, aki karácsonykor sem teszi le a munkát, hogy ilyenkor is minden rendben menjen és működjön Székesfehérváron.
2025.12.22. -
Karácsonyi misszió Kárpátalján
A "Kárpátaljai Misszió - A Magyarság Angyalai" akcióhoz a Csillagösvény Utazási Iroda egymillió forintos felajánlása az adományozóknak köszönhetően több mint megháromszorozódott és 3.162.000 forintot rászorultsági alapon osztottak el a 3-11 éves gyermeket nevelő kárpátaljai családok között, figyelembe véve az árva, vagy beteg gyermekeket is.
2025.12.18. -
A nordmann fenyőt keresték leginkább
Idén is sok-sok fenyőfa közül lehetett válogatni az árusoknál. Még kedden is volt lehetőség arra, hogy mindenki beszerezze a karácsonyt szebbé varázsoló fát.
2025.12.23. -
Élő kalendárium várta a látogatókat
Advent negyedik vasárnapján ismét programok várták az érdeklődőket a belvárosba. Az utolsó adventi hétvége is közös hangolódással telt.
2025.12.22.
Honvédelmi csapatverseny az István Király Általános Iskolában
A VII. Honvédfesztivál keretében rendeztek kedden délután honvédelmi csapatversenyt általános iskolásoknak az István Király Általános Iskola mellett a tóparton. A símogató őszi napsütésben a 15 álllomás mindegyikén öt-öt perc állt rendelkezésre a fiataloknak, hogy megoldják a feladatokat.
2016.09.27. 15:24 |
A VII. Honvédfesztivál keretében rendeztek kedden délután honvédelmi csapatversenyt általános iskolásoknak az István Király Általános Iskola mellett a tóparton. A símogató őszi napsütésben a 15 álllomás mindegyikén öt-öt perc állt rendelkezésre a fiataloknak, hogy megoldják a feladatokat.

Napok óta tartanak Pákozdon és Fehérváron a VII. Honvédfesztivál programjai: a nyitónap még múlt pénteken volt, amikor a KEMPP-ben ifjúsági járőrversenyt rendeztek, szombaton volt a Csatatéri sokadalom, melyen a leglátványosabb program a 168 évvel ezelőtt történt pákozd-sukorói csata megelevenítése volt. Hétfőn országos pedagógiai konferenciát tartottak Székesfehérváron, a Városháza Dísztermében, NATO az iskolatáskában elnevezéssel, kedden pedig az általános iskolásoké volt a főszerep, akik számára honvédelmi csapatversenyt rendeztek a Székesfehérvári István Király Általános Iskolában. Görög István ezredes, a HTBK elnök-helyettese elmondta, hogy 1997-ben Gyuricza Béla kezdeményezésére hívták életre a honvédelmi versenyt Pákozdon, amit a Velencei-tó környéki általános iskolásoknak hirdettek meg annak idején a pákozd-sukorói csatára való emlékezés jegyében, a honvédelmi napok keretében.

A versenyen nemcsak az erőnlét és a fizikai állóképesség, valamint a gyorsaság kap szerepet, hanem a csapategység is. Összesen húsz csapat adta le a nevezését, a székesfehérvári általános iskolákon túl a Lajoskomáromi Általános Iskola és a Sárisáp és Környéke Körzeti Általános Iskolais képviseltette magár. A megmérettetés legjobbjai továbbjutnak a hétvégén megrendezésre kerülő országos versenyre, Békéssámsonra.

Oláh László, a KEMPP szakmai főreferense elmondta, hogy a megoldandó feladatok között volt honvédelmi totó, klasszikus katonai feladatok, mint kézigránátdobás, fegyverszerelés, tárazás, ügyességi feladatok valamint olyan csapatépítő feladatok, mint például az aknamentesítés vagy a sátorvas-építés.

A VII. Honvédfesztivál programjai a következő napokban is folytatódnak. Holnap ifjúsági csapatok országos ügyességi versenye lesz a KEMPP-ben Számháború 2016 címmel, míg csütörtökön az emlékparkba Kész a csatára a sereg elnevezéssel hadtörténelmi gyermekprogramok lesznek a pákozd-sukorói csata tiszteletére. Pénteken pedig a Szárazföldi Haderő Napján megemlékezésekre és koszorúzásokra kerül sor, szintén a KEMPP-ben.