-
Róka Gyula köszöntése
Polgármesteri Elismerő Emlékéremmel köszöntötte nyugdíjba vonulása alkalmából dr. Cser-Palkovics András Róka Gyulát. Az elismerést a Városházán tartott fogadáson adta át a város polgármestere a székesfehérvári civil élet egyik legaktívabb képviselőjének, aki szociális munkásként az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központban fejezte be aktív pályafutását.
2026.05.22. -
Közgyűlési összefoglaló
Elfogadták a tavalyi esztendő zárszámadását és a város gazdasági társaságainak beszámolóit is a 2025-ös gazdasági évről. Döntöttek kettő óvoda igazgatójáról, belvárosi társasházak tetőfelújításához nyújtandó támogatásról és arról is, hogy a belvárosi teraszokon hangosítás nélküli élőzenés programokat is lehet tartani hétvégén. Az ülésen utak és intézmények felújítására is írtak ki közbeszerzési eljárásokat.
2026.05.22. -
Drogfogás Fejérben
Egy enyingi família három felnőtt tagját, valamint a szülők kamasz lányát kapcsolták le a rendőrök egy összehangolt akcióban. A rokonok két felső kapcsolatát, valamint egy fogyasztót Érden fogtak el. A műveletben a TEK is részt vett.
2026.05.22. -
Évadnyitó a Velencei-tónál
Ünnepélyesen megnyitóval vette kezdetét a nyári szezon a Velencei-tónál. A Fischer Emil Múzeumba szervezett rendezvényen átadták a Velencei-tóért díjat is.
2026.05.22.
Honvéd Nyugállományúak köszöntése az idősek világnapján
A Helyőrségi Klub színháztermében az idősek világnapját ünnepelték a honvédség nyugdíjasai, akiket ez alkalomból Mészáros Attila tanácsnok is köszöntött. A Fejér Megyei Honvéd Nyugállományúak Székesfehérvári Klubjának tagjai ma is igen aktívak. Sokan és sokat tesznek azért, hogy kapcsolatokat építsenek kortársaikkal, unokáik nemzedékével.
2014.10.01. 06:54 |
Ünnepséget tartott a Fejér Megyei Honvéd Nyugállományúak Székesfehérvári Klubja kedden délután. A Helyőrségi Klub színháztermében az idősek világnapját ünnepelték a szépkorúak, akiket ez alkalomból Mészáros Attila tanácsnok is köszöntött. A Fejér Megyei Honvéd Nyugállományúak Székesfehérvári Klubjának tagjai ma is igen aktívak. Sokan és sokat tesznek azért, hogy kapcsolatokat építsenek kortársaikkal, unokáik nemzedékével.
KÉPGLÉRIA
KÉPGLÉRIA
"A hála és a köszönet azért is megilleti a szép korúakat, mert aktív életük során az elődök eredményeire építve sokat tettek azért, hogy a következő nemzedékek egy értékesebb világban élhessenek. Minden életkornak megvan a maga szépsége, megvannak a sajátos feladatai. Valamennyi életszakaszban megtesszük, amit vár tőlünk környezetünk, családunk, munkahelyünk." - mondta Mészáros Attila tanácsnok.
A nyugállományú honvédek a katonai hagyományokat is ápolják és rendszeres, aktív közreműködői a városi megemlékezéseknek. A történelmi tudatot is erősítő, közösségépítő munkáért Székesfehérvár Önkormányzatának és polgármesterének, Cser-Palkovics Andrásnak a köszönetét is tolmácsolta a tanácsnok és mint mondta a több mint ezeréves történelmi, és a több százéves katonai múlttal rendelkező város is sokat tesz azért, hogy az itt élő időseket, és az itt működő nyugdíjas szervezeteket segítse.

