-
Kiss József emléktábla
Az Alba Regia Állami Építőipari Vállalat egykori vezérigazgatója, Kiss József munkássága és életműve előtt tiszteleg az az emléktábla, amelyet március 27-én 15.00 órakor avatnak fel az ARÉV egykori székházának falán.
2026.03.25. -
Elhunyt Dienesné Fluck Györgyi
Fájó veszteség érte közösségünket, elhunyt dr. Dienesné Fluck Györgyi, a 14. számú választókerület korábbi önkormányzati képviselője. 2006-tól tizennyolc éven át szolgálta a több városrészt magában foglaló körzet lakóit, emellett pedig fáradhatatlanul dolgozott a szociális és idősügyi területeken. 2024-ben átadta a stafétát, szeretett városa ügyeit azonban továbbra is figyelemmel kísérte.
2026.03.24. -
Bővítések az ipari parkokban
Több fejlesztés is zajlik Székesfehérvár ipari parkjaiban. A Harmann Becker Kft. egy 52 milliárdos fejlesztési programot indít, a Howmet Köfémben pedig egy új gyártócsarnokot adtak át.
2026.03.25. -
Elhunyt Dienesné Fluck Györgyi
Fájó veszteség érte Székesfehérvárt, elhunyt Dienesné Fluck Györgyi, a 14. számú választókerület korábbi önkormányzati képviselője. 2006-tól tizennyolc éven át szolgálta a több városrészt magában foglaló körzet lakóit.
2026.03.25.
Hogyan előzzük meg a kutyák mérgezését?
A hét elején a Fehérvár TV számolt be arról, hogy méreggel átitatott csontokat dobált szét valaki a Németh László Iskola környékén. Nyakas Gábor kutyatrénertől a kutyák mérgezésének megelőzésére is hasznos tanácsokat kapnak a kutyatulajdonosok június 30-án, kedden 18.00 órakor az Új Csóri úti kutyaiskolába. Rossz idő esetén július 2-án, csütörtökön tartják a foglalkozást. A kutyatulajdonosok használhatják az áruháznál kialakított parkolót.
2015.06.25. 07:58 |
Általános viselkedési problémákra és a kutyák mérgezésének megelőzésére is hasznos tanácsokat kapnak a kutyatulajdonosok Nyakas Gábor újabb ingyenes foglalkozásán. Az ismert kutyatréner június 30-án, kedden 18.00 órakor az Új Csóri úti kutyaiskolába várja a gazdikat kedvenceikkel együtt. Rossz idő esetén július 2-án, csütörtökön tartják a foglalkozást. A kutyatulajdonosok használhatják az áruháznál kialakított parkolót.
A mindenki számára elfogadott nagyvárosi hobbi állattartást, a kutyások és nem kutyások közötti kapcsolatok javítását, egymás elfogadását és kölcsönös tiszteletben tartását segíti Nyakas Gábor kutyatréner ingyenes előadás-sorozata, amely június 30-án, kedden 18.00 órakor újabb programjához érkezik. Ezúttal az Új Csóri úton, a Lidl áruházzal szemben kialakított kutyaiskolába várják a gazdikat kedvenceikkel együtt.
A foglalkozás fő célja lesz ezúttal a mérgezéses esetek megelőzése. Modern módszerekkel, különféle trükkökkel megtanítják az állatokat arra, hogy ne fogadjanak el idegentől élelemdarabokat, és ne fogyasszanak el ízletesnek tűnő, esetleg mérgezett falatokat az utcán, a közterületeken sem sétáltatás közben. A tanácsadáson lehetőség lesz általános viselkedési tanácsadásra, különféle gyakorlatok elsajátítására is.