Hétvégi fesztiválprogram csütörtöktől a Barátság moziban

Csütörtöktől indul a Barátság moziban az újranyitáshoz kapcsolódó hétvégi fesztivál. A filmrajongók premier előtti vetítésekre ülhetnek be, az európai mozik között orosz és brit filmdrámát, francia-belga vagy spanyol vígjátékot és magyar rajzfilmet is kínálnak számukra.
2021.05.25. 13:09 |
Hétvégi fesztiválprogram csütörtöktől a Barátság moziban

A Barátság mozi premier előtti vetítésekre várja a filmrajongókat: az Ideje moziba menni! fesztivál csütörtökön este a Szupernóvával nyit, a romantikus brit dráma főszerepeiben Colin Firth és Stanley Tucci látható.

Ugyanezen az estén nézhetjük meg a Mese a barátságról című francia filmet, ami két baráti házaspár történetén keresztül beszél rivalizálásról, összetartozásról.

Pénteken a spanyol Szenvedélyes szomszédokon szórakozhatnak a nézők, utána pedig a Novocherkassk-mészárlásról szóló, Kedves elvtársak! című orosz filmdrámára ülhetünk be. Szombaton a legkisebbeket várják a Bogyó és Babóca 4-gyel, majd a francia-belga Előzmények törlése című vígjáték és az orosz-fehérorosz Perzsa nyelvleckék című drámafilm lesz műsoron.

A mozit védettségi igazolvány és személyi igazolvány bemutatásával lehet látogatni, a járványügyi előírások betartásával. További információk olvashatók, illetve jegyek a filmszínház oldalán keresztül vásárolhatók.

Fehérvári színes

  1. Csabai Pétert köszöntötték

    Csabai Péter 1931. július 31-én született egy olyan korban, mikor az emberek számára a munka, a család és az egymás iránti tisztelet jelentette az élet biztos alapját. Az évek alatt lakatosinasból üzemvezetővé váló motorsport-rajongó élete során nemcsak a gépek összeszerelésében, de a versenyzésben is kiteljesedhetett.

    2026.07.31.
  2. Vadszeder-gyűjtés elhalasztva

    A nagy hőségre tekintettel ELHALASZTOTTÁK a most vasárnapra tervezett, nadapi Herbarius-túrát - tájékoztat közösségi oldalán a Szent István Király Múzeum. A szervezők tehát augusztus 9-én várnak majd mindenkit, aki szívesen csatlakozna a programhoz, hogy a vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag vadszederből gyűjtsön Lencsés Rita gyógynövényszakértő vezetésével.

    2026.07.31.
  3. Ételosztás augusztusban

    Augusztus 2-án folytatódik a Fehérvári Heti Betevő jótékonysági ételosztás. A szervezők vasárnap délelőtt, a Deák Ferenc Technikumnál várják a sütemény-, a gyümölcs- és a tartós élelmiszer felajánlásokat a rászorulók számára.

    2026.07.31.
  4. Királyi Közkori idén is

    A Székesfehérvári Királyi Napok rendezvénysorozat részeként augusztus 14-én, pénteken és augusztus 16-án, vasárnap történelmi óriásbábokkal várja a hűsölni és korcsolyázni vágyókat az Aréna. A különleges közönségkorcsolyán büfé és ruhatár is üzemel majd, valamint korcsolyabérlésre és -élezésre is lesz lehetőségük az érdeklődőknek.

    2026.07.31.